Jandarma, Narkotik Köpekleri ile gösteri yaptı

Kategorilenmemiş
14-03-2020 16:19
Google News

Mardin İl Jandarma Komutanlığına bağlı narkotik ekipler, köpeklerle gösteri yaptı.

Jandarma, Narkotik Köpekleri ile gösteri yaptı

         Mardin   İl Jandarma Komutanlığına bağlı narkotik ekipleri, Sabu, Cesur ve Cingöz isimli narkotik köpekleriyle bir alışveriş merkezinde gösteri yaptı.

         AVM´ye gelen vatandaşların ve çocukların yoğun ilgisini çeken gösteride, eğitimli Sabu, Cesur ve Cingöz isimli köpekler verilen komutları yerine getirdi, saklanan uyuşturucu maddeyi buldu. Komutla çocuklarla tokalaşan ve  eğitmenlerinin talimatlarıyla alçak sürünme yapan köpekler AVM´ye gelen vatandaşlardan bol alkış topladı.

 

 

         Nevşehir Jandarma  at ve köpek eğitim merkezinde 3,5 aylık bir eğitimin ardından, eğiticilere görevlendirilen köpekler, uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası haline geldi. Uyuşturucu, Tütün tespit, Erzak Tespit, Bomba  ve arama kurtarma alanlarında eğitilin köpekler, eğitildikleri alanlarda başarı üzerine başarı sağlıyor.

        Mardin İl Jandarma Komutanlığında bulunan Narkotik Köpekleri, son bir ay içinde  bir yolcu otobüsünde 2 kilo esrar ve 1 kilo kokain  yakalanmasına vesile oldu.  Eğitimli köpeklerin kaçak sigarayı, terör örgütünün erzak sakladığı sığınakları tespit edebildiği belirtildi.

      AVM´de yapılan gösteride, çocuklarla tokalaşan, iki ayak üzerinde esas duruşta bekleyen ve eğitimcilerinin komutlarıyla topu havada yakalayan narkotik köpeklerin gösterileri vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.