Vali Demirtaş, Dur Durak Bilmiyor

Kategorilenmemiş
28-11-2020 18:05
Google News

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Demirtaş bir gün 4 ilçe ve onlarca kırsal mahalle gezdi, hizmet akışını hızlandırdı.

Vali Demirtaş, Dur Durak Bilmiyor
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde çevre yolunun yapılacağı güzergâhta incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı, vatandaşların sorunlarını dinledi

Geçtiğimiz günlerde ‘’Kızıltepe Çevre Yolunun Yapımına Başlıyoruz’’ müjdesini veren Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ve İmar Şehircilik Daire Başkanı Abdulbaki Turğut ile birlikte çevre yolunun yapılacağı güzergahtaki alanları yerinde inceledi, proje hakkında bilgi aldı ve vatandaşların görüşünü aldı.""

İlçenin trafiğini rahatlatacak olan ve yaklaşık 17 km uzunluğunda, 30 metre genişliğinde iki gidiş, iki de geliş olmak üzere toplam 4 şeritten oluşan Kızıltepe çevre yolunun yapımına kısa sürede başlanılacağı belirtildi.

Vali Mahmut Demirtaş, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığının Mardin il sınırları içerisinde kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak ve daha yeşil, yaşanılabilir bir Mardin için başlattığı ‘’Mardin Yeşilleniyor Projesi’’ kapsamında yolun orta refüjünde ağaç dikimi gerçekleştirerek dikilen ağaçlara can suyu verdi.

"" Daha sonra Kızıltepe İlçesi Akdoğan yolu polis noktasını ziyaret eden Vali Demirtaş, buradan da Sultan Köy mahallesinde Artuklu ilçesinin içme suyu ihtiyacını karşılamak için başlatılan ek sondaj çalışmasını yerinde inceledi, Artuklu İlçesine kesintisiz su verilmesi için çalışmaların hızlandırılması talimatını verdi.

Vali Demirtaş, Beyazsu'dan gelen içme suyu isale hattının Yeşilli ve Ömerli ilçelerine aktarılan terfi merkezinde de incelemelerde bulundu. Ardından Nusaybin İlçesinde ziyaret ve incelemelerini sürdüren Vali Demirtaş, İlçede yapılan ve yapılması planlanan asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi.""

29 yıl aradan sonra kazı çalışmaları başlayacak olan Gırnavaz Höyüğünde de incelemelerde bulunan Vali Demirtaş, Nusaybin ilçesinde yaşayan vatandaşların istek ve taleplerini de dinlemeyi ihmal etmedi. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Vali Demirtaş “ Hizmet için geldik, hizmet taleplerinizi yerine getirmek için ne gerekiyorsa yapılacak “ dedi.