Kırsal Alanları Yılanlar istila etti

YAŞAM
11-05-2021 00:26   Güncelleme : 11-05-2021 00:32
Google News

Kuraklık ile birlikte sıcakların artması yılanları harekete geçirdi. Kırsal alanlarda aniden ortaya çıkan yılanların çobanların korkulu rüyası haline geldi.

  Kırsal Alanları Yılanlar istila etti

        Mardin ve İlçelerinde kuraklık, çiftçiyi, üreticiyi ve kırsal alanlarda yaşayan vatandaşları  büyük boyutlarda zarar verdi. Kırsal alanlarda kuraklık le birlikte sıcakların da artması, yılanları ve sürüngenleri tehlikeli hale getirdi.

       Mardin’de kırsal alanlarda yaşayan bazı köylerde, sıcakların başlaması ile birlikte ortaya çıkan yılanların sayısında artış olduğu gözlemlendi. Kırsal alanlarda hayvan otlatan çobanlar, bu yıl yılanların yuvalarından erken çıktığı ve saldırgan olduğuna dikkat çekti. Vatandaşlar” Kuraklık ile birlikte sıcakların başlaması, meralardaki otun kurumasına ve yılanların ortaya çıkmasına neden oldu. Yılanlar en çok hayvan otlatan çobanları korkutuyor.” şeklinde konuşuyor.

     Vatandaşlar yılanların, doğal dengeyi sağladığına, tarla farelerinin  gereğinden faza çoğalmasına mani olduğuna dikkat  çekerek, yılanların boy ve kalınlıklarında da değişmeler gözlemlediklerini ifade ediyor.