Kızıltepe İlçesinde Bin Fidan Toprakla Buluştu

YAŞAM
19-04-2021 23:39   Güncelleme : 19-04-2021 23:41
Google News

Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam’ın destekleriyle, Kızıltepe’de fidan dikme seferberliği başlatıldı.

Kızıltepe İlçesinde Bin Fidan Toprakla Buluştu

       Mardin’in Kızıltepe İlçesinde,   daha yeşil ve yaşanılır bir çevre adına, Muhammet Fatih Safitürk Parkı’nda, Kızıltepe Belediyesi ve esnaflar tarafından başlatılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam'ın katılımı ile fidan dikimi yapıldı.  Esnaflar arası meydan okuyarak 37 firmadan toplanılan bin narenciye fidanı geleceğe nefes olmak için toprakla buluştu

 ‘Alan Kızıltepe Belediyesinden Fidan Bizden’ sloganıyla gerçekleşen fidan dikme seferberliğine katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam vatandaşlarla birlikte fidan dikti. Dikilen fidanlara ilk can suyunu verilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

“Kızıltepe’de yeni yeşil alanlar oluşturalım istedik” diyen Çam: “ Bugünde yaklaşık bin fidanı toprakla buluşturduk.  Özellikle ağaç dikerken üzerinde durduğumuz nokta çevreye güzel kokular veren meyveleri olan herkesin baktığında zevk alabileceği bir ortam oluşmasını istedik.  Bu yüzden narenciye ağaçlarını tercih ettik. Bu narenciye ağaçları içerisinde portakal, kayısı, kiraz, şeftali, limon, mandalina, badem, kırmızı erik ve can erik olmak üzere 10 çeşit fidan yer almaktadır” dedi.