Mardin’de Caddeler Trafiği Kaldırmıyor

YAŞAM
29-04-2021 22:41   Güncelleme : 29-04-2021 22:46
Google News

Mardin’de hatalı projelendirilen battı-çıktı ve çevre yolunun hayata geçirilmemesi, şehir içindeki trafiğin felç olmasına neden oldu.

Mardin’de Caddeler Trafiği Kaldırmıyor

Mardin’de trafik çile haline döndü. Şehir içindeki araç yoğunluğu karşısında vatandaşlar tepkili. Anayollardaki trafik yoğunluğu nedeniyle araç kuyrukları oluşuyor.

       Mardin-Kızıltepe- Diyarbakır yolu üçgeninde yapılan battı-çıktının hatalı projelendirilmesi, trafiğin rahatlayacağı sevincini kursaklarda bıraktı. Battı-Çıktı araç kuyrukları oluşmaya başladı, çevre yolununum bir an önce yapılması zorunlu hale geldi.

     Diyarbakır-Mardin-Midyat karayolunun Yenişehir semtinden geçen kısmında araç kuyrukları meydana gelmeye başladı. Sürücüler Yenişehir’deki cadde ve sokakları kullanması ile birlikte trafik akışı karınca yavaşlığında gerçekleşiyor. Vatandaşlar, çevre yolunun bir an önce yapılması, yük ve tonajlı araçların şehrin dışından hareketlerinin sağlanmasını istiyor. Polis ev önünden, radar yokuşuna kadar olan 700 metrelik yol ile birinci cadde üzerinde meydana gelen tıkanmalar ve oluşan araç kuyrukları vatandaş ve sürücüleri canlarından bezdirdi.