Mardin’de 85 Suriyeli öğrenci ağırlandı

YAŞAM
29-04-2021 15:33   Güncelleme : 29-04-2021 15:36
Google News

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Barış Pınarı harekât bölgesindeki 85 öğrenci Mardin'e getirilerek giyim yardımı, yemek ve eğlence programı düzenlendi.

Mardin’de 85 Suriyeli öğrenci ağırlandı

Suriyeli öğrencilere bayram öncesi giyim yardımı yapıldı

Barış Pınarı harekât bölgesindeki görev yapan 49. Komando Tugay Komutanlığı ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile , ülkelerindeki savaş nedeniyle mağdur olan çocuklar için çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Öğrencilere giyecek yardımı yapılarak, Evliya Çelebi Mesleki Teknik Lisesinde öğle yemeği verilen Suriyeli öğrenciler daha sonra Artuklu Üniversitesi kampüsünde öğrenciler için eğlence programı düzenlendi. Ardından öğrencilere hediye dağıtımı yapıldı. Daha sonra Masal evine götürülen Suriyeli çocuklar burada kendilerine Arapça masal anlatıldı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Mardin Milli eğitim Müdürü Memet Polat, Suriye’den getirilen 75 öğrenciye Mardin’de ev sahipliği yaptıklarını söyledi.

Suriyeli öğrencileri Mardin'de ağırlayıp 23 Nisan coşkusunu yaşattıklarını belirten Polat,” Biz de Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencileri ilimizde ağırlamaktan mutluluk yaşadık. 85 öğrencimiz ve 6 öğretmenimizi Suriye'den aldık. Öğrencilerimizin giyimini kuşamını temin ettik. Kırtasiye malzemesi desteğinde bulunduk.  Onlarla beraber bir gün boyunca eğlenceli dakikalar geçirdik. Masal evinde öğrencilerle masal dinledik. Savaş mağduru Suriyeli öğrencilere mutlu bir gün yaşattık. Onların yanında olduğumuz his ettirdik.  Sağ olsun Barış Pınarı harekât bölgesindeki görev yapan 49. Komando Tugay Komutanlığı bu konuda bize yardımcı oldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu tür etkinlikleri fırsat buldukça yapmaya gayret edeceğiz.” dedi