Mardinli Sanayiciler Sorunlarını Masaya Yatırdı.

EKONOMİ
09-12-2016 19:58
Google News

İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Bayraktar, Mardin OSB Yönetimi Sanayicilerin Gümrük ile İlgili sorunlarını dinledi

Mardinli Sanayiciler Sorunlarını Masaya Yatırdı.

Mardin Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda OSB Yönetimi ile İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar, sanayicilerin gümrükte karşılaştığı temel sorunları masaya yatırdı.

         Mardin Organize Sanayi Bölgesinden ihracat yapan sanayicilerin gümrükte farklı ve abartılı bir uygulama ile karşılaştıklarını ifade eden OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, bu abartılı uygulamanın ortadan kaldırılması için İpekyolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Mehmet Tuncay Bayraktar ile bir araya geldiklerini söyledi. Duyan? Mardin OSB´den ihracat yapan sanayicilerimize Türkiye´nin diğer gümrük kapılarında ihracatçılara uygulanan işlemlerden farklı bir uygulama söz konusuydu. Biz bunu daha önce yönetim kurulu üyelerimiz ve vekilimiz Ceyda Bölünmez ile bakanımıza arz etmiştik. Şimdi de İpekyolu  Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Sayın MehmetTuncay´a duruma anlattık. Haklı olduğumuzu ve uygulamanın  normal hale gelmesi için çalışacaklarını söyledi. Konunu çözümünde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum? dedi.