USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
TURİZM

MARTİD Yönetimine Plaket

Mardin 1.Uluslararası Bulgur Festivalinde Barınma ve Yemek sponsoru olan MARTİT Yöneticilerine plaket verildi.

MARTİD  Yönetimine Plaket
18-11-2022 19:15
18-11-2022 19:21
MARDİN
Google News

        Mardin’de bir süre önce düzenlenen, çok sayıda yabancı şefin katıldığı Mardin 1.Uluslararası Bulgur Festivalinde, yabancı şeflerin barınma ve iaşelerine sponsor olan Mardin Turizm İşletmeleri Derneği başkan ve katkı sağlayan üyelerine plaket verildi. Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürü Elif Baştürk tarafından hazırlanan plaketler, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci tarafından sahiplerine takdim edildi.

       Vali Yardımcısı Gürsel Temurci’nin makam odasında yapılan plaket töreninde, yabancı şefleri otellerinde konaklatan ve yemeklerini veren işletme sahiplerine plaketlerini veren Temurci, bütün sivil toplu kuruluşları ile işbirliği ve elbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının birleştirici gücüne inandığını ifade eden Temurci “ Sivil toplum kuruluşlarının yerel aktörleri ve  dinamikleri hareketlendirmede çok etkili bir rol oynayabilir. Bizim kapılarımız herkese açıktır. Mardin’e, Mardin ekonomisine, Mardin Turizmine ve değerlerine kat sağlamak , hizmet etmek isteyen herkese kapılarımız açıktır. Burada bulunmamızın temel amacı bu kente ve kentin insanlarına hizmet etmek, kalkındırmaktır. Mardin 1. Uluslararası Bulgur Festivalinde, konaklama ve iaşe sponsorluğunu üstlenen ve festivalin her aşamasında yanımızda olan Mardin Turizm İşletmeleri Derneği başkan ve üyelerine teşekkür ediyorum. Birlikte kuvvet doğar söylemine güzel bir örnek oluşturduk” dedi.

      Mardin Turizm ve Kültür Müdürü Elif Baştürk, yabancı ülkelerden gelen şeflerin Mardin’de gördükleri ilgiden son derece memnun ayrıldıklarını söyledi. Baştürk “Mardin Turizm İşletmeleri Derneği başkan ve üyelerinin büyük desteğini gördük. Fedakarlık yaptılar, sponsor oldular. Önümüzdeki süreçte de projelerimizin içinde yer almalarını ve desteklerini sürdürmelerini bekliyoruz. STK’ların devletin verdiği destek ve hizmetlere katkı yapmaları çok anlamlı ve önemlidir” dedi.

      MARTİD Başkanı Aslan Paşaoğlu, kısa süre kurdukları derneğin büyük işler yapmaya kararlı olduğuna dikkat çekerek “ Dernek olarak, Mardin Turizmine ve tanıtımına katkı sağlayacak her hizmet için ellerimizi taşın altına koymaya hazırız. Festivale katkımız 300-400 bin lira dolayında oldu. Konaklama ve yemek sponsorluğunu üstlenen üyelerimize ve üyelerimize plaket veren İl Müdürü ve Vali Yardımcımıza teşekkür ediyorum. “şeklinde konuştu

 

 

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ