Merkez Parti Ülke Geneline Yayılıyor

GÜNDEM
17-10-2014 16:33
Google News

-Merkez Parti Kurucusu ve Başkanı Abdürahim Karslı En Kısa Sürede Ülke Genelinde Teşkilatlarını Kurmayı Hedeflediklerini Söyledi.

Merkez Parti Ülke Geneline Yayılıyor

Türkiye`nin 81. siyasi partisi, Merkez Parti (MEP) adı ile kuruldu. Partinin  Kurucusu ve Genel Başkanı Abdürrahim Karslı, hep muhabbet iklimi içinde olacaklarını hatırlatarak "İstişare zemini içinde olacağız. Şahsı menfaatimiz yok. Huzurlu faaliyet içinde olacağız." Dedi

              MEP Başkanı Abdürrahim Karslı partinin ismini belirlerken belirli değerleri ön plana çıkardıklarını bildirdi. Karslı şöyle  devam etti: "Merkez Parti dedik. Neyin merkezi? Türkiye`nin merkezi. Neyin merkezi? Gücün merkezinin fiziki bir tarifi vardır, bilirsiniz. Merkez kenarında olan her şeyi, aynı eşit noktada uzaklığı ifade eder. Merkez bir faaliyetin üretildiği yeri ifade eder. Bizim merkezimiz de herkese eşit davranan, hizmetin üretildiği, hakkaniyetin üretildiği, istikbale ait değerlerin üretildiği bir merkez. Bu merkezde de her fikirden inşa var. Şimdiye kadar bildiğiniz ne kadar parti varsa, hepsinden insan var."

            MEP Genel Başkanı Abdürrahim Karslı konuşmasını, "Biz fikir partisi değiliz, ideoloji partisi değiliz, biz fikirde ittifak etmek mecburiyetinde de değiliz. Siz neyde ittifak ettiğiniz önemli. Bizim dayandığımız kaynak hak, bu hayatımızın felsefesi kuvvete dayanmıyoruz, hakka dayanıyoruz. Kuvvetli olan haklı değildir. Bizde kim haklıysa o kuvvetlidir. Hakka dayanıyoruz. Nereye gitmek istiyoruz. Milletin menfaatlerini yükseltmeye gidiyoruz." diye tamamladı.

          Karslı Ülke Genelinde en kısa zamanda teşkilatlanmayı hedeflediklerini belirterek 'Türkiye'nin genelinde teşkilatlanmayı hedefliyoruz. Partimizde her kesime,her düşünceye yer var. Siyasi bakışımız kapsayıcıdır.' Şeklinde konuştu.

             Genel Başkan Karslı Mardin'de teşkilatlanma konusunda çalışmalarını başlatacaklarını sözlerine ekledi.