USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
GÜNDEM

Midyat Belediyesi Deprem Bölgesinde

Midyat İlçe Belediye Başkanı Şahin “Depremin ilk gününden itibaren görevlendirdiğimiz ekiplerimiz ve iş makinalımız deprem bölgesinde vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyor”

 Midyat Belediyesi Deprem Bölgesinde
17-02-2023 09:33
17-02-2023 09:37
MARDİN
Google News

Mardin’in Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, bölgede meydan gelen, 10 İlde büyük hasarlara yol açan  deprem için  iş makineleriyle birlikte belediye ekiplerini de deprem bölgesine sevk ettiğini söyledi.

   Deprem bölgesinde yaralar sarılana kadar Midyat Belediyesi olarak, yardım ve desteklerine devam edeceklerini belirten Belediye Başkanı Veysi Şahin “ Depremin ilk gününde, belediye olarak harekete geçtik ve tırlar dolusu gıda ve giyim ve kullanım malzemelerini deprem bölgesinde gönderdik. Yardımlarımız devam ederken, şahsıma  ve belediyeye ait iş makinalarını ekipmanlarıyla birlikte deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımızın hizmetine gönderdik.  Gaziantep’in Nurdağ İlçesinde bulunan Mardin Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mahmut Demirtaş ile birlikte depremin etkisinde kalan afetzede kardeşlerimizin eksikliklerinin giderilmesi adına değerlendirme ve istişarelerde bulunduk. Yaralar sarılana kadar  Midyat Belediyesi olarak  tüm gücümüz ve kalbimizle burada olacağız.” dedi

          “ AFAD islahiye Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek, ekiplerimizle yapılan çalışmaları ve acil ihtiyaçları istişare ettik. Bu büyük felaketin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Depremin ilk gününden beri  sahada olan ekibimizle; Çocuklarımızın yaşadıkları güçlüğü bir nebze kolay atlatabilmesi için AFAD tarafından kurulan çadır kentteki depremzede çocuklarımızı ziyaret ettik” Diyen Başkan Şahin;

“Malatya'daki afetzede kardeşlerimiz ile çadırlarında bir araya gelerek, göndermiş oldukları her bir parça için kıymetli ve fedakar Midyatlı  Hemşehrilerimin önce selamını sonra Yardımlarını teslim ettik, acılarına ortak olduk. Biz birlikte güçlü bir aileyiz, bu zor günleri el birliği ile atlatacağız inşallah. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet aziz milletimize baş sağlığı, Yaralılara acil şifalar dilerim.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

    Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin,  Adıyaman’da  gerçekleştirilen  afet koordinasyon  toplantısına  Çevre Şehircilik ve İklim  Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, bakan yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte katıldı.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ