Minik Ellerden Kuş Evleri

YAŞAM
09-06-2021 13:37   Güncelleme : 09-06-2021 13:40
Google News

Mardin’de Mehmet Nihat Mungan İlköğretim okulu minik öğrencileri el emeği göz nuru dökerek yaptıkları kuş evlerini boyadı. Değişik renklerle boyanan kuş evleri daha sonra okul bahçesindeki ağaçlara asılacağı ifade edildi.

Minik Ellerden Kuş Evleri

 Öğrencilerin yaz tatili öncesi derslerini verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirmesi maksadıyla farklı faaliyetlere imza atan Mehmet Nihat Mungan İlköğretim okulun sanat merkezinde küçük öğrencilere yönelik kuş evi yapım atölyesi düzenlendi.  Atölye çalışmalarına büyük ilgi gösteren minikler, önce ahşaptan kuş evi yapımını öğrendi, ardından kuş evlerini kendi istedikleri renklere boyadı.

Okulda düzenlenen etkinliğe katılan Mardin Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat minik öğrencilerle birlikte kuş yuvalarını boyadı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat, öğrenciler yaz aylarında kuşları düşünerek böyle bir çalışmaya imza attığını söyledi.

Minik ellerin yaptıkları kuş evleri okulun bahçesindeki ağaçlara asılacağını belirten Polat,” okulda bu amaçla yürütülen çalışma kapsamında, öğretmenleri öncülüğünde ahşap ve hobi atölyesi dersinde günlerce özveriyle çalışıp kestikleri tahtaları birleştirerek üzerlerine resimler çizen minik eller, kuşların kalacağı yeni yuvalar yaptı. Bizde öğrencilerimizin bu etkinliğine katılarak, yuvaları boyadık. Okul yönetimi bu projelerle hem sokak hayvanlarının yardımına koşarak farkındalık oluşturuyor hem de öğrencilerine hayvan sevgisi aşılamayı hedefliyor. Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi

Öğrenciler, el emeği göz nuru kuş evlerini, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat ve öğretmenleriyle birlikte boyadıkları kuş yuvalarını daha sonra okulun bahçesindeki ağaçlara asacakları ifade edildi.