NlkSoft'un Başarılı Kurucusu Nalan Kurt

YAŞAM
28-04-2021 19:49   Güncelleme : 28-04-2021 20:00
Google News

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi ve Nlksoft Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt , Fast Company Dergisi'nin hazırladığı “100 Kadın Kurucu” listesinde yer aldı.

 NlkSoft'un Başarılı Kurucusu Nalan Kurt

          Fast Company Dergisi tarafından kadın girişimci ve patronların başarı öykülerini paylaşmak, oluşturdukları farkları ortaya çıkarmak amacıyla hazırlanan “100 Kadın Kurucu” listesine  TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi-Nlksoft Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt  90.  sıradan ve girme başarısı gösterdi.

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi vw Nlksoft Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt, kadınların önündeki engelleri aşmada  mücadeleci bir kararlılığa sahip olduğunu hatırlatarak, Fast Company Dergisi tarafından  yapılan araştırmalar sonunda “100 Kadın Kurucu” listesinde yer almanın verdiği sevinci dile getirdi.

          KADINLAR İŞ HAYATINDA DAHA AKTİF OLMALI

“100 Kadın Kurucu” listesinde yer alan kadın girişimciler arasında olmanın kendilerini hem mutlu hem de motive ettiğini kaydeden TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi Nalan Kurt da, “Kadınların iş hayatında daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla üyesi olduğum TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulumuz ile birçok faaliyet ve proje gerçekleştiriyoruz. Kadın girişimcilerin hem şehrimiz hem de ülke ekonomimiz için yaşamın her alanında daha fazla rol almaları gerekiyor. Bu doğrultuda girişimlerimiz sonucu 15 yıl önce kurduğumuz NLK Soft şirketimizi de yenilikçi bir anlayışla büyütmeye devam ediyoruz. Günümüzde koşulların da tetiklemesiyle sanayiden hizmet sektörüne kadar yaşamın her alanında hızlı bir dijital dönüşüm yaşıyoruz. Yazılım hizmetleri ve tümüyle NLK Soft tarafından kodlanan yerli yazılımlarımızı Türkiye’nin her bölgesinden iş ortaklarımızla birlikte alıcılarla buluşturuyor, aynı zamanda 10 ülkeye ihraç ediyoruz. Bu emeğimizin karşılığında, böylesi çok değerli isimlerin yer aldığı bir araştırmada girişimci olarak yer almak çok gurur verici ve inşallah Gaziantepli kadınlar olarak çok daha güzel çalışmalara hep birlikte imza atarız.” şeklinde konuştu.