Nusaybin Kültür ve İnanç Parkı Aydınlatılacak

GÜNDEM
14-04-2021 15:35   Güncelleme : 14-04-2021 15:42
Google News

UNESCO Dünya Mirası Geçici Kabul Listesi'nde yer alan Nusaybin Zeynel Abidin Camisi ve Mor Yakup Manastırı'nın içerisinde yer aldığı Kültür İnanç Parkı'nın aydınlatma projesi protokolü imzalandı.

  Nusaybin Kültür ve İnanç Parkı Aydınlatılacak

          Mardin'in önemli turizm noktalarından biri olan Nusaybin'deki İnanç Kültür Parkı'nı Aydınlatma Protokolü imzalandı. Parkın aydınlatılması inanç turizmine önemli katkılar sağlayacak.

          Nusaybin Kaymakamlığı, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. arasında yapılan protokolde, İlçede bulunan Kültür İnanç Parkı'nda aydınlatma çalışması yapılacağı belirtildi.

            Yapılan protokol töreninde Nusaybin Kaymakamı ve Belediyesi Başkan Vekili Emre Yalçın ile Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Genç hazır bulundu.

           Protokolü imzalayan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Yalçın, ilçede bulunan tarihi mekânları turizmin uğrak mekânları haline getirmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Genç ise, çevre düzenlemesinden sonra yapılan aydınlatma projesi ile Kültür İnanç Parkı'nın tanınırlığını artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

UNESCO Dünya Mirası Geçici Kabul Listesi'nde yer alan Nusaybin Zeynel Abidin Camisi ve Mor Yakup Manastırı içerisinde yer aldığı Kültür İnanç Parkı'nın çevre aydınlatılması çalışmaları en yakın zamanda başlaması planlanıyor.