Sağlık çalışanları köy okullarını unutmadı

GÜNDEM
06-03-2021 11:47
Google News

Mardin'de Sağlık Çalışanları 'Bir El De Sen Uzat' Projesi kapsamında köy okullarını ziyaret ederek öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttı.

Sağlık çalışanları köy okullarını unutmadı
Koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir yüz yüze eğitime kapalı olan köy okullarımıza ‘‘BİR EL DE SEN UZAT’’ projesi kapsamında Mardin Devlet Hastanesi sağlık çalışanları sosyal sorumluluk projesi kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile belirlenen köy okullarına ziyaret gerçekleştirildi.

Köy okulları ziyaretine İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan, Mardin Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Alpay Tuncer ve Sağlık çalışanları katıldı.

Köy okulları ziyaretlerinde Pandemi ile mücadelenin sadece sağlık değil, eğitim alanında da ne kadar önemli olduğu vurgulandığını belirten Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Saffet Yavuz, Mardin’de Sağlık Çalışanları “Bir El De Sen Uzat” Projesi kapsamında köy okullarını ziyaret ederek öğrencilere çeşitli hediyeler dağıttığını söyledi.

Yavuz,” Bir El De Sen Uzat” Projesini önemsiyoruz. Belirlediğimiz köyde öğrencilerle bir araya geldik. Onların sorunlarını dinledik. İhtiyaç sahibi öğrencilere gereken yardımlar yapıldı. Başta Milli eğitim müdürlüğü ve Devlet hastanesi Başhekimi ve sağlık çalışanlarına ve uygulamadan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi

Daha sonra Kalite Yönetimi Direktörü Toprak Hamdi Güngör ve gönüllü sağlık çalışanları ile Artuklu ilçesi Konaklı Köyündeki ilkokula ziyaret edilerek öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi.