Türkiye Masa Tenisi 1. Ligi´nde 2. etap maçları Mardin´de başladı

SPOR
21-02-2020 20:04
Google News

Mardin Valisi Mustafa Yaman ?Müsabakalara katılan 14 kadın ve 16 erkek takım, 3 gün boyunca centilmence mücadele edecek?

Türkiye Masa Tenisi 1. Ligi´nde 2. etap maçları Mardin´de başladı

Artuklu Yeni Spor Salonu´nda Türkiye´nin çeşitli illerinden gelen 14 kadın ve 16 erkek takım 3 gün boyunca mücadele edecek. Karşılamaları izleyen Mardin Valisi Mustafa Yaman, takımlara başarılar diledi.

         Son yıllarda Mardin´in önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığın ve tarihi şehrin turizm ve ekonominin yanı sıra sporda da  yıldızının parlamaya başladığını söyledi.

          Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaman "Bölgeye huzur hakim olduktan sonra Mardin, sportif anlamda Türkiye´de isim yapmaya başladı. Bu günde 30 takım, 150 sporcuya ev sahipliği yapıyoruz. Burada çok güzel bir ortam var. Türkiye´nin değişik yerlerinden sporcular masa tensinde üst lige yükselmek için ter döküyorlar. Bizler de hem valilik ve büyükşehir belediyesi olarak hem de vatandaşlar olarak takımlarımıza destek veriyoruz"dedi.

          Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin, Masa tenisi federasyonunun faaliyet programında yer alan  ve Türkiye´nin farklı şehirlerinden 30 takımın katıldığı birinci lig maçlarının Mardin´de yapılması, sağlanan güven ve huzur ortamını bir göstergesi olduğunu söyledi.

Çok heyecanlı ve çekilmeli geçecek maçlara sporseverleri davet ettiklerini kaydeden Çomaktekin, " 3 gün boyunca sabahtan akşama kadar maçlarımız devam edecek. İlimizde oluşan huzur ve güven ortamıyla, Ankara, İzmir,  İstanbul, Antalya, Balıkesir ve Bursa gibi illerden gelen takımların çoğu Mardin´i çok beğendi. Burada çok rahat birlikte gezip maçlarını yapıyorlar." ifadelerini kullandı

         Federasyonun Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi İzzet Atasever de, birinci lig ikinci etabına 14 kadın 16 erkek takım katıldığına dikkat çekti.

           Ligde ilk üçe giren takımların süper lige çıktığını, son üç takımın da bir alt lige düştüğünü kaydeden Atasever, " Amacımız Mardin´e masa tenisini tanıtmak, masa tenisçilerine de Mardin´i tanıtmak. Bu tür etkinlikler, huzurun ve kardeşliğin şehri Mardin´de huzur ve kardeşliği daha da pekiştirecektir." dedi.

            İlk defa Mardin´e gelen Lefke Üniversitesi erkek masa tenini takımı ve İstanbul ve Antalya´dan gelen kadın masa tenisi sporcuları, hem müsabakalardan artan zamanlarda tarihi kenti gezdiklerin söyledi.

                  Real Mardin Coştu

             Federasyonun Güneydoğu Anadolu Bölge temsilcisi İzzet Atasever´in başkanlığı yaptığı Real Mardin Masa Tenis Spor Kulübünün Milli Sporcuları Simge  ve  Müge rakiplerine set vermeden galip gelmeleri, taraftarı coşturdu.