Vali Demirtaş, Çalışmaları Yerinde İnceledi

GÜNDEM
31-10-2020 19:41
Google News

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, yapılan ve planlanan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Demirtaş, Çalışmaları Yerinde İnceledi
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, güne sabah erken saatlerde Diyarbakır Kapı Otopark Projesini inceleyerek başladı. Vali Demirtaş, Proje yetkililerinden bilgi alarak çalışmanın hızlandırılıp hizmete açılmasını istedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan’ın da eşlik ettiği Vali Demirtaş’ın sonraki durağı sanat sokağı oldu. Burada yapılması planlanan sokak sağlıklaştırma projesi hakkında bilgiler alan Demirtaş, daha sonra Cumhuriyet Meydanı Yayalaştırma ve Otopark projesini inceledi.

""Programına Hasan Ammar Çarşısı ile devam eden Vali Demirtaş, çarşı esnafının sorun ve taleplerini dinleyerek kendileri ile bir müddet sohbet etti.""

Tarihi Mardin’de Hasan Ammar Çarşısı, Revaklı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı, Marangozlar Çarşısı ve Saraçlar Çarşısı gibi toplamda 10 çarşıda restore edilen 426 dükkân hakkında da bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, daha sonra Kızıltepe İlçesinde yapımı devam eden 10. Cadde, Cumhuriyet Mahallesi, Mimar Sinan yolu, Artuklu İlçesi Gökçe yolu ve Hamzabey yollarında asfaltlama çalışmalarını denetledi.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ile Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam da Vali Demirtaş’a eşlik etti.

Vali Demirtaş yaptığı konuşmada; ‘’ Mardin ili kadim ve tarihi bir kent. Zaman zaman yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler alıyoruz. Bu esnada vatandaşlarımızın da önerileri oluyor. Bizler Vatandaşımızın dertleri ile hemhâl olarak önerilerini de dikkate alıyoruz. Bugün yapımı devam eden 2 otopark projesini yerinde inceledik Allah’ın izniyle en yakın zamanda bu iki projemizi vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Mardin’imizin daha güzel bir görüntüye kavuşması için sokak sağlıklaştırma projemizi hayata geçiriyoruz. Tarihi çarşılarımızı restore ederek ayağa kaldırıyoruz. 10’a yakın çarşımızda restorasyon çalışmalarımız sürüyor 426 dükkânımız bu sayede daha güzel bir görüntüye kavuştu. Tüm ilçelerimizde yollarımızı asfaltlıyoruz kırsal kesimlerde de yama çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah kış gelmeden tüm yollarımızı bitirmiş olacağız.’’ diye konuştu.""