USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Vali Midyat İlçesinde Vatandaşlarla İftarını Açtı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ramazan ayı vesilesiyle Midyat ilçesinde önce süt sağım makinesi dağıttı ardından vatandaşlarla iftarını açtı.

Vali  Midyat İlçesinde Vatandaşlarla İftarını Açtı
09-04-2023 02:12
09-04-2023 02:21
MARDİN
Google News

Vali Demirtaş Midyat İlçesinde  “Süt Sağım Makinesi ile Temiz ve Hijyenik Süt Üretimi Projesi” kapsamında  174 çiftçiye süt sağım makinesi dağıttı, düzenlene iftar programında vatandaşlarla iftarını açtı 

       Midyat İlçede bir otelde düzenlenen  programda iftar öncesi vatandaşlarla bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, vatandaşların Ramazan’ını tebrik etti.

Vali Demirtaş’ın yanı sıra Midyat Kaymakamı Ahmet Solmaz, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, STK ve siyasi parti temsilcileri  iftar programına katıldı.

          Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Kahramanmaraş merkezli depremler ve Şanlıurfa ile Adıyaman’da yaşanan sel felaketlerinin tüm milleti acıya boğduğunu belirterek ramazan ayının buruk  karşılandığını söyledi.

         Depremlerde ve sel felaketlerinde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileyen Vali Demirtaş, “Devletimiz ve milletimiz el ele verdi. İlk saatlerden itibaren çok ciddi yardımlar geldi. Arama kurtarma çalışmaları yapıldı. Bu devletimizin ne kadar güçlü ve büyük bir devlet, vatandaşlarımızın ne kadar hayırsever olduğunu gösteriyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bir taraftan çadır kentler bir taraftan konteyner kentler kuruldu. Aynı zamanda kalıcı konutların temelleri de atılmaya başlandı. Nurdağı’nın köylerinde kalıcı konutlar Allah nasip ederse bayramda teslim edilecek. Bu da devletimizin ne kadar güçlü olduğunu, işimizi ne kadar ciddiye aldığımızın en önemli göstergesidir. İnanıyorum depremzede kardeşlerimiz en yakın zamanda kalıcı konutlarına kavuşacaktır.”

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’de yaptığı konuşmasında Vali Demirtaş’a ilçeye yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ