USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Adalara Bir Yar Gider Bizlerden

24-06-2020
Google News
Adalardan hep bize bir yar gelecek değil ya...
Bizler de Adalara bir yar gönderebilirdik, gönderdik .....

Mustafa Ayhan, kaymakamlık yaparken istifa edip AKP'den milletvekili adayı olmuş, kazanamayınca Kocaeli' deki kısa süreli bir görev sonrası 2017 yılında kayyım yönetimindeki Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne Genel Sekreter olarak atandı.
Daha sonraları anlaşıldığı üzere ; bir anlamda sıçrama tahtası olarak atandığı Genel Sekreterlik makamında bir siyasi partinin başkan yardımcılığını ; ancak bir valinin makamı olabilecek şatafatta makam odasında , onlarca koruma eşliğinde icra etmeye başladı .
Yardımcılıklarına başka illerdeki yakınlarını getirtti.
Geniş yetkiler verildi.
Belediyede istediği şekilde top koşturdu.
Mevcut taşları yerinden oynatmaya başladı.
Kısa sürede güç zehirlenmesine kapıldı.
Zaman zaman yetki aşımıyla yaptığı icraatlarsa ters düştüğü de oldu, ama görmezden bile gelindiği oldu.
Kesinlikle apolitik olması gerekirken ; sadece kendine yakın görüştekileri kabul edip, değişik görüşü olanlarla görüşmek istemedi, ısrarlı randevu taleplerini bile karşılıksız bıraktı.
Herkesin kendi görüsünde olmasını istedi .
Sivil inisiyatifi bile siyasi yörüngeye çekme uğraşı verdi.
Bazı kişilerin empozeleriyle önyargılı davranmaya ısrarcı oldu. İnsanları dinlemeden, gerçek kişilikleri hakkında bilgilenmeden insanları yargılamayı tercih etti .
Politik olması gerekmeyen, her siyasi görüşten, her etnik kökenden, her dinden kişilerden oluşan , tek amacı merkezi yönetim ve yerel yönetimlerle birlikte halka hizmet olan Kent Konseyi'ni siyaset yapmaya zorlayıp ; adeta " taraf olmayan bertaraf olur " baskısıyla Belediyenin yan organı, arka bahçesi yapma ısrarını sürdürüp, bu dayatmayı kabul etmeyen Kent Konseyine yapılması gerekli yardımların sağlanmasını engelleyerek çalışamaz hale getirdi.

Kendinden emin bir şekilde bu davranışlarını sürdüren Genel Sekreter'in yaptıkları tabii ki karşılıksız kalmamalıydı ve kalmadı. Valilik beklerken Adalar Kaymakamlığı görevine atandı .

Bugünlerde elektrikli araç uygulamasıyla gündemde olan Adalar'da kaymakamlık görevini sürdürmekte olan Mustafa Ayhan’ın politik tavrının oralarda da aynı şekilde devam ettiğini görüyoruz.

Göreve başladığında faytondan vazgeçilip elektrikli ulaşım sistemine geçilmesini TBMM Hayvan Hakları Komisyonundan isteyen Kaymakam ; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Adalar için 60 adet elektrikli araç projesine 180 derece dönüş yapıp red kararı verirken ortaya koyduğu tavır neyle izah edilebilir?
Adama sormazlar mi ; sen aynı talepte bulunurken Trafik Kanununa uygundu da , İmamoğlu isterken Trafik Kanununa aykırı oluyor ?....

Semih Hocaoğlu
Semih Hocaoğlu
İşler Bayağı "Yaman" durumda! Evet Barış, Hatta Hemen Şimdi Ama Önce Kendinle Barış! Okul Zili Çalarken! 50 Yıl Önce, 50 Yıl Sonra İbretlik Bir Hikaye Bu Ne Hadsizlik?.. Rakamların Dili Ödüller Üzerine! Yangın Yerine Hangi İtfaiye? Bu Konu da Sulandırıldı! Soyadı, Aile Adı, Lakap Bir Mardin Masalı Ezanı Kim Susturdu? Kaybolan Efsaneler Mardinspor'dan Haber Var Amacından Uzak Grup Toplantıları N E R E D E N N E R E Y E E E.. Ö Z E N E D A V E T !... Neler Oluyor Bize? SAÇMALIKLARDAN SEÇMELER Bakım Masrafları Yük Oluyormuş... Ali Yazar, Veli Bozar! Keşke Yanılan Ben Olsam ... Beyin bilmesin, beynin bilsin! Bugün Günlerden Mardinspor! Akılla Alay Etmek Diriye Yoksa, Ölüye Biraz Saygı Her Görüş, Her Fikir Saygıdeğerdir R İ T U E L İ S T T I P Aranan Kan Bulunmuştur! Yeter ki benim olsun, Küçük olsun Ekonomik Seyrusefer Mardin Ziraat Fakültesi Senin Hakkındır Şiddetle Kınıyorum Mardin'e Özlem Atışma! Bugün Günlerden Mardinspor Bundan iyisi, Şam'da Kaysı Sessiz Çığlık Şehiriçi Mektup DEDAŞ Şartel İndirince, Çiftçinin Sigortası attı Adalara Bir Yar Gider Bizlerden Mardin'de Valiliğin Dünü ve Bugünü Elektrik, Şimdi de su Bilmem fark edeniniz olmuş mu Kursak Ve Barsak Arasındaki Trafik SUÇ VE CEZA Bayramı Bayram gibi yaşa(ma)mak Hakem Gözlük Tak! Yanlış yapıyoruz arkadalar Temsilde Kadın HAYATIN GERÇEKLERİ, YAŞAMIN KOŞULLARI, YATAK ODALARINDA DEĞİL ?Çılgın Proje? ve ?Aklı Başında Proje? MAZIDAĞI ve FOSFAT Mardin ve Arapça MARDİN´DE YEREL MÜZİK VE YEREL SANATÇILAR NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR SECİMİ KAZANAN - SECİMİ KAYBEDEN MARDİN´İ TANITANA, MARDİN´E HİZMET EDENE "ONUR ÖDÜLÜ" BİRLİKTE YÖNETMEK VE BELEDİYE MECLİSİ YARIN 8 MART HANGİ KADININ GÜNÜ BİR EL VAR, VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKMAYAN CHP´DE KAZAN KAYNIYOR Seçimin Ardından Spor hem araç,hem amaçtır. Siyasette Yeni Anlayış? Sebep Sonuç " İlişkileri İle Elektrik enerjisinde Kayıp-kaçak" Elektrikte Kayıp-Kaçak! Geçmiş Zaman Hikayesi... 65 Yaş Yolun Yarısı Mı? Mardin´de Mutlu Olmak..