USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

N E R E D E N N E R E Y E E E..

17-05-2021
Google News
Aşağıdaki fotoğraftaki iki kişiden birini tanıdınız.
Doğru, Bülent Ecevit.
Ya diğeri?...
Dikkatle baksanız bile taniyabileceginizi sanmıyorum.
1980 yilinda çekilmiş bir fotoğraf. Yani tam 41 yıl önce.
Evet ; Bülent Ecevitin önünde mahcup, ezik ve oldukça sıkıntılı olduğu fark edilen Johne Biden.
Şimdilerin mağrur, kibirli ve zaman zaman küstah ABD Başkanı Biden.
Başkan seçildiği günden beri randevu vermesini beklediğimiz, aylardır telefon görüşmesini bile pek ciddiye almayan Biden...
41 yıl önce ABD adına yaptığı Türkiye ziyaretinde ;
Bülent Ecevit'ten NATO ya geri dönüşü konusunda Yunanistana uyguladığımız ambargonun kaldırılması konusunda süklüm püklüm ricada bulunuyor.
Tüm ısrarlar netice vermemiş; Ecevitin Demirelle görüşmesi sonucu Bay Biden'in bu isteği kabul görmemiştir.
Ancak zaman çok şeylere gebeydi o ara...
Aylar sonra 12 Eylül askeri darbesi gerçekleşiyor ve demokraside acılan yaraların kahramanı Kenan Evrenin cunta hükümeti ABD nin Biden aracılığıyla daha önce isteyip reddedilen isteğini tereddütsüz kabul ediyor.
Tozlu raflarda 41 yıldır bekleyen bu siyah-beyaz fotoğraf ne çok şeyler ifade ediyor ve adama
NEREDEN NEREYEEE...dedirtebiliyor.
Semih Hocaoğlu
Semih Hocaoğlu
İşler Bayağı "Yaman" durumda! Evet Barış, Hatta Hemen Şimdi Ama Önce Kendinle Barış! Okul Zili Çalarken! 50 Yıl Önce, 50 Yıl Sonra İbretlik Bir Hikaye Bu Ne Hadsizlik?.. Rakamların Dili Ödüller Üzerine! Yangın Yerine Hangi İtfaiye? Bu Konu da Sulandırıldı! Soyadı, Aile Adı, Lakap Bir Mardin Masalı Ezanı Kim Susturdu? Kaybolan Efsaneler Mardinspor'dan Haber Var Amacından Uzak Grup Toplantıları N E R E D E N N E R E Y E E E.. Ö Z E N E D A V E T !... Neler Oluyor Bize? SAÇMALIKLARDAN SEÇMELER Bakım Masrafları Yük Oluyormuş... Ali Yazar, Veli Bozar! Keşke Yanılan Ben Olsam ... Beyin bilmesin, beynin bilsin! Bugün Günlerden Mardinspor! Akılla Alay Etmek Diriye Yoksa, Ölüye Biraz Saygı Her Görüş, Her Fikir Saygıdeğerdir R İ T U E L İ S T T I P Aranan Kan Bulunmuştur! Yeter ki benim olsun, Küçük olsun Ekonomik Seyrusefer Mardin Ziraat Fakültesi Senin Hakkındır Şiddetle Kınıyorum Mardin'e Özlem Atışma! Bugün Günlerden Mardinspor Bundan iyisi, Şam'da Kaysı Sessiz Çığlık Şehiriçi Mektup DEDAŞ Şartel İndirince, Çiftçinin Sigortası attı Adalara Bir Yar Gider Bizlerden Mardin'de Valiliğin Dünü ve Bugünü Elektrik, Şimdi de su Bilmem fark edeniniz olmuş mu Kursak Ve Barsak Arasındaki Trafik SUÇ VE CEZA Bayramı Bayram gibi yaşa(ma)mak Hakem Gözlük Tak! Yanlış yapıyoruz arkadalar Temsilde Kadın HAYATIN GERÇEKLERİ, YAŞAMIN KOŞULLARI, YATAK ODALARINDA DEĞİL ?Çılgın Proje? ve ?Aklı Başında Proje? MAZIDAĞI ve FOSFAT Mardin ve Arapça MARDİN´DE YEREL MÜZİK VE YEREL SANATÇILAR NEREDE O ESKİ BAYRAMLAR SECİMİ KAZANAN - SECİMİ KAYBEDEN MARDİN´İ TANITANA, MARDİN´E HİZMET EDENE "ONUR ÖDÜLÜ" BİRLİKTE YÖNETMEK VE BELEDİYE MECLİSİ YARIN 8 MART HANGİ KADININ GÜNÜ BİR EL VAR, VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇIKMAYAN CHP´DE KAZAN KAYNIYOR Seçimin Ardından Spor hem araç,hem amaçtır. Siyasette Yeni Anlayış? Sebep Sonuç " İlişkileri İle Elektrik enerjisinde Kayıp-kaçak" Elektrikte Kayıp-Kaçak! Geçmiş Zaman Hikayesi... 65 Yaş Yolun Yarısı Mı? Mardin´de Mutlu Olmak..