Genç Turizmci ´den akılcı öneriler

Kategorilenmemiş
01-03-2020 09:38
Google News

Mardin´de 3 yıldır turizm alanında hizmet veren bir işletmenin sahipliğini yapan Nurullah Yalçın ?Turizmi günü birlik düşünenler, turizmin geleceğine zarar verir?

Genç Turizmci ´den akılcı öneriler

          Mardin´de chef Mardin Mutfağı işletmecisi, Mardin Genç İşadamları Başkan Yardımcısı Nurullah Yalçın, turizmi bir günlük, turisti de bir daha gelemeyecekmiş gibi düşünerek hizmet vermek, turizmin geleceğine zarar vereceğini söyledi.

           Turizmde, turistin memnuniyetinin  önem taşıdığını ifade eden Yalçın, turizmin hassas, turistin de  duygusal olduğunu söyledi. Yalçın ? Bir turistin memnuniyeti arkasında yüzlerce turisti getirir, memnuniyetsizliği de küstürür. ? dedi

               Kaliteden ödün vermemek lazım

          Turizmde kalite, güven ve huzurun önemli etkenler olduğunu kaydeden Yalçın ?Hizmet ne kadar kaliteli olursa o kadar ucuzdur. Gelen turist kaliteyi görürse, hijyen ve rahatlığı bulursa ödediği paraya bakmaz. Mardin gizemli bir şehir. Bu gizemi bozmamak gerek. Kaliteli hizmeti bulan turist, huzuru ve güven ortamını bulan turist. Bir başka turistlerin gelmesine referans olur. Ucuz ve kalitesiz hizmet turisti küstürür. Turisti bir misafir gibi ağırlamalıyız, kaliteli hizmet vermeliyiz ve bunun karşılığını da almalıyız. Aksini yaparsak, Mardin turizmine, geleceğine zarar vermiş oluruz? şeklinde konuştu.

                 İşadamlarını yatırıma davet

      Gönlünü Mardin´de  bırakan işadamlarını geri dönmeye ve yatırım yapmaya davet eden Nurullah Yalçın ?Geçen yıla turist sayısında artış var. Yakın zaman içinde 38 yataklı üst düzey konforlu bir butik oteli de hizmete sokacağız. Dışarıda bulunan ve gönlünü Mardin´de bırakan iş insanlarını şerilerinde yatırım yapmaya davet ediyorum. Geleceği parlak bir yatırım olur. Bakanlıklar da seminer, eğitim ve toplantı programlarını buralara yönlendirmesinin zaman geldi. Hep Antalya ve Akdeniz sahillerini tercih etmesinler.? Şeklinde sözlerini sürdürdü.