Hüseyin Gözenoğlu, oğlu için bin kişilik mevlit yemeği hazırladı

GÜNDEM
03-04-2021 19:08   Güncelleme : 03-04-2021 19:18
Google News

Vali Demirtaş, Midyat İlçesinde verilen Şehit Gözenoğlu'nun Mevlidine Katıldı

Hüseyin Gözenoğlu, oğlu için bin kişilik mevlit yemeği hazırladı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Nusaybin ilçesinde terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit düşen Mühendis Mazlum Gözenoğlu'nun sene-i devriyesi münasebetiyle düzenlenen Mevlid-i Şerif programına katıldı.

             Nusaybin'in Dibek Mahallesi kırsalında geçen sene karakol inşaatında çalışan sivillere yönelik bölücü terör örgütü PKK’lılarca düzenlenen saldırı sonucu şehit olan İnşaat Mühendisi Mazlum Gözenoğlu'nun sene-i devriyesi münasebetiyle baba ocağı Midyat ilçesinde Mevlid-i Şerif programı gerçekleştirildi.

              Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa; Vali Mahmut Demirtaş, Kaymakam Tekin Dundar, Belediye Başkanı Veysi Şahin, Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Garnizon Komutanı Albay Türker Tuna, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kalender Savaş Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Tüylü, MHP İl Başkanı Ferhan Bozkuş şehidin ailesi ve yakınları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

          Gözenoğlu ailesi, bir düğün salonunda okuttukları mevlit yemeğini bin kişiyi hesabı ile gerçekleştirdi. Mevlitteki çeşitlilik ise dikkat çekti. Girişte davetlilere kolonya ve maske verildi. Oturuş düzeni ise pandemi kurallarına uygun düzenlendi.

          Şehit Gözenoğlu'nun ailesiyle yakından ilgilenen ve şehit babasıyla bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, ülkenin birliği, dirliği ve beraberliği uğruna canlarını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan şehitlerin kıymetli bir emaneti olan şehit ailelerinin her zaman yanlarında olunacağını dile getirdi.

       Şehit babası Hüseyin Gözenoğlu programda yaptığı konuşmasında, kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan devlet yetkililerine teşekkür etti.

Program, Mevlid-i Şerif okunması ve şehitler için yapılan duaların ardından son buldu.