Kaymakam Çam'dan, Hayvansever Çocuklara Bayram Hediyesi

YAŞAM
12-05-2021 09:42   Güncelleme : 12-05-2021 09:49
Google News

Kızıltepe İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam hayvansever çocukları makamında ağırladı.

Kaymakam Çam'dan, Hayvansever Çocuklara Bayram Hediyesi

Mahallelerinde oyun oynadıkları sırada aç gördükleri yavru köpeğin aç olduğunu gören yaşları 10-12 arasında değişen 3 çocuk bu duruma duyarsız kalmayarak köpeğin yardımına koştu. Köpeğe süt alıp kendi elleriyle içeren çocuklar merhametiyle herkesin yüreğine dokundu.

Köpeği buldukları yerde kuzuların otladığını gören çocuklar onlarla da oynayarak hayvan sevgisini herkese bir kez daha aşıladı. Çocukların hayvan sevgisini görenlerin videoya çekip sosyal medyada paylaşması üzerine Kaymakam/Belediye Başkan V. Hüseyin Çam, hayvansever çocuklarımızı makamında ağırladı. Çocukların sevgisine karşılık onları ödüllendiren Çam, duyarlı davranışlarından ötürü onlara teşekkür etti. Çocukların tablet isteğini de geri çevirmeyen Çam, aldığı bayramlık elbiseler ile çocuklara bayram sevinci yaşattı.

Çocuklarımız bu zor günlerde yüreğimizi ısıtan görüntülerle geleceğimize bir kez daha umut oldular diyen Çam: “Çocuklarımızın hayvan sevgisi artarak devam eder inşallah. Hayvanlara eziyet görüntülerine şahit olduğumuz bu günlerde yavrularımızın bu davranışı bizi fazlasıyla mutlu etti. Çocuklarımızın ailelerine böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum. Şimdiden hepinize hayırlı bayramlar dilerim” dedi.