KIZILTEPE’YE DEV SPOR YATIRIMI

SPOR
03-06-2021 22:44   Güncelleme : 03-06-2021 22:45
Google News

Yaklaşık 46 altı ilden daha kalabalık olan Kızıltepe’nin spor ihtiyaçlarını karşılayacak olan protokol imzalandı.

KIZILTEPE’YE DEV SPOR YATIRIMI

Büyük bir spor potansiyeline sahip olan Mardin’in Kızıltepe ilçesine büyük bir spor yatırımı kapsamında kapalı Spor Salonu, yüzme havuzu, semt sahaları, Spor Lisesi Kapalı Spor salonu ve Kızıltepe Spor Kompleksi Çevre Düzenlenmesi işlerinin protokolü imzalandı.

Protokolün imzalanmasında büyük katkısı olan AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, bugüne kadar Kızıltepe’ye 800 mil TL’yi aşan ödeneğin ayrıldığını söyledi. Tüm ülkede, bölgemizde ve ilimiz Mardin’de huzur ve barış için yürütülen mücadelede büyük bir başarı sağlandığını belirten Vekil Demirkaya, yapılan yatırımların bu mücadelenin sonucu olduğunu açıkladı. Bu kapsamda Demirkaya  

“İlçemize kazandırılacak olan 2.500 kişilik Kapalı Spor Salonu, 2. Yüzme Havuzu, Kırsal Mahallelerimize 15 adet Semt Sahaları, Spor Lisesi Kapalı Spor Salonu ve Kızıltepe Spor Kompleksi Çevre Düzenlemesi işlerinin protokolü imzalandı.” İfadelerini kullandı.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığında Teşkilat Başkanı Sayın Bünyamin Bozgeyik’in ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Hüseyin Çam ile birlikte  konuyla ilgili diğer yetkililerle  katıldıklarını vurgulayan Demirkaya “İlçemize tesislerin kazandırılmasına vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Muharrem Kasapoğluna, Bakan Yardımcımız Sayın İhsan Selim Baydaş’a, Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Bünyamin Bozgeyik’e, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a, milletvekili arkadaşım Sayın Şeyhmus Dinçel’e, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bürokratlarına ve emeği geçen bütün paydaşlarımıza, il ve ilçe teşkilatlarımızın değerli mensuplarına,  ilçemiz ve gençliğimiz adına çok teşekkür ediyorum. İlçemize Hayırlı Olsun” açıklamasında bulundu.

Daha önce basın mensuplarına yaptığımız açıklamada  Demirkaya, “ Ne dediysek bir bir gerçekleştiriyoruz. İlimizin  ve ilçelerimizin sorunlarının çözümü için her alanda yatırımlarımızı yapacağız. Bugün spor alanında yapılan yatırımın protokolün imzaladık ancak önümüzdeki günlerde başka alanlarda da yatırımlarımız olacak. İlerleyen zamanlarda halkımıza güzel müjdelerimiz olacak” diye konuştu.