USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
YAŞAM

Mardin'de sular kesilmeyecek

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında haftalık Mardin Su ve Kanalizasyon Genel İdaresi (MARSU) değerlendirme toplantısı yapıldı, Mardin'e kesintisiz su verilecek!

Mardin'de sular kesilmeyecek
22-12-2022 18:16
22-12-2022 18:20
MARDİN
Google News

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında haftalık Mardin Su ve Kanalizasyon Genel İdaresi (MARSU) değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Mardin Su ve Kanalizasyon Genel İdaresi toplantı salonunda Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur ve MARSU daire başkanları katıldı.

Toplantıda; 2022 yılında tamamlanan ve yapımı devam projelerin yanı sıra 2023 yılda yapılması planlanan yatırımların yol haritası değerlendirildi.

Kentin su sorununu çözmeye kararlı olduklarını belirten Vali Demirtaş, su temini problemini ortadan kaldırmak için yapılması planlanan yeni beyazsu İsale hattı için çalışmaların hızla sürdüğünü söyledi.

        Mardin'e kesintisiz su verilecek

Vatandaşlara kesintisiz ve daha sağlıklı içme suyu temin etmekte kararlı olduklarını vurgulayan Vali Demirtaş, “Nusaybin, Kızıltepe ve Artuklu İlçelerimiz ile yaklaşık 30 kırsal yerleşim alanının 50 yıllık su sıkıntısını giderecek 98 kilometre uzunluğundaki 600 bin nüfusu besleyecek Beyazsu İsale hattını hayata geçirmek için kısa süre içerisinde ihaleye çıkacağız. İsale hattımızın yanı sıra farklı lokasyonlarda da sondaj yatırımlarımız sürüyor. Mezopotamya’nın İncisi şehrimize en ideal altyapı ve su hizmetlerini sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ