Mardin`de Trafik Konusu Masaya Yatırıldı

GÜNDEM
19-12-2013 16:02
Google News

Vali Ahmet Cengiz Başkanlığında Valilik Nişli Salonunda bir toplantı düzenlendi

Mardin`de Trafik Konusu Masaya Yatırıldı

Mardin`in, sit alanı içerisinde bulunan 1. Caddedeki trafik konusu ve çözüm önerileri ile ilgili olarak Vali Ahmet Cengiz Başkanlığında Valilik Nişli Salonunda bir toplantı düzenlendi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Selim Palamut, Artuklu Kaymakamı Soner Karataşoğlu, İl Emniyet Müdürü Derviş Kara, İl Jandarma Komutanı Vural Erol, Mardin Artuklu Üniversitesinden Öğretim Üyeleri, Mardin Belediye Başkan Yardımcısı Murtaza Varlık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil Homan, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Ali Tutaşı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Aydın Saraçoğlu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amirleri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve 1. Cadde esnafı katıldı.

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Rıza Akif Aktuğ tarafından 1. Caddenin mevcut trafik durumu ve alınması gerekli tedbirlere ilişkin bir sunum yapıldı.

Valilik tarafından 1. Caddenin başlangıcı olan Diyarbakırkapı mevkiine yapılan otoparkın vatandaşların kullanımına ücretsiz olarak sunulduğunu belirten Vali Dr. Ahmet Cengiz "Birinci Caddede yaşanan park probleminin aşılması amacıyla şehirde yaşayan tüm vatandaşlarımızın fikirleri bizin için önemli. Tüm kesimlerin görüşlerini alarak bir sonuç elde etmeyi planlıyoruz. Çarşı esnafımızın ticari faaliyetlerini de, sit alanı içerisinde bulunan mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızı da, İlimizi ziyaret etmeye gelen turistleri de önemsiyor ve ortak bir çözüm için çalışmalar yapıyoruz. Bu amaçla çarşı esnafımız ve vatandaşlarımızla bire bir görüşerek anketler yapılacaktır" dedi.

Toplantıya katılan esnaf ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin görüş ve önerileri Trafik Şube Müdürlüğü tarafından kayıt altına alındı. Alınan görüş ve öneriler doğrultusunda hazırlanacak olan Eylem Planı çerçevesinde, uygulama kamuoyuna duyurulacak.