Mardin Valisi Cengiz YGS'yle İlgili Açıklama Yaptı.

EĞİTİM
20-03-2014 11:38
Google News

Mardin Valisi Ahmet Cengiz Türkiye genelinde yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Vali Cengiz , Sınavın huzurlu ve güven ortamında gerçekleşmesi için bütün önlemler alındı.?

Mardin Valisi Cengiz YGS'yle İlgili Açıklama Yaptı.

Vali Cengiz yaptığı yazılı açıklama, ' Uzun süren bir maratonun ardından üniversiteye girişin ilk adımı olan YGS Pazar günü diğer illerimizde olduğu gibi Mardin'de de gerçekleştirilecektir.

Kıymetli öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve ailelerinin bugüne kadar harcadıkları emek ve alın terinin karşılığını görecekleri bu sınavın huzur ve güven ortamında gerçekleştirilmesi için Valiliğimiz tarafından gerekli tedbirler alınmıştır.

Öte yandan, öğrencilerimizin bu sınavda arzu ettiği başarıyı elde edememelerinin, her şeyin sonu anlamına gelmediği de unutulmadan, daha iyi başarılar için çaba harcanmalıdır.

Sınavın yapılacağı gün, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşmalarında gerek toplu taşıma araçları gerekse trafikte gerekli kolaylığın sağlanması ve sınavın yapılacağı okullara yakın bölgelerde öğrencilerimizin dikkatini dağıtacak herhangi bir gürültünün yapılmamasına vatandaşlarımızın özen göstermesi önem arz etmektedir..'

Vali Ahmet Cengiz, sınava girecek tüm gençlerimize başarılar diledi.