Ömerli Belediyesi 100 yıl yetecek altyapısını hazırlıyor

GÜNDEM
19-04-2021 20:43   Güncelleme : 19-04-2021 22:14
Google News

Ömerli İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle 100 yıl sonrasını düşünerek ilçenin alt yapısını hazırladık.

Ömerli Belediyesi 100 yıl yetecek altyapısını hazırlıyor

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Ömerli ilçesinde devam eden İçme Suyu, yağmur suyu ve altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) kent genelinde yürüttüğü içme suyu ve altyapı çalışmaları kapsamında Ömerli ilçe merkezindeki Yeni Mahalle, Şafak ve Cumhuriyet Mahallelerindeki içme suyu, kısmi yağmur suyu ve kanalizasyon hat döşeme çalışmalarını yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı.

Şafak Mahallesinde sürdürülen çalışmaları beraberindeki, İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak ile inceleyen Vali Demirtaş, çalışmaların eksiksiz ve usulüne uygun sürdürülmesini istedi.

     Ömerli ilçesinde devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş, ilçe tarihinin en yoğun yatırım programının gerçekleştirildiğini vurguladı.

Kurban Bayramından kısa bir süre sonra ilçede doğalgaz çalışmalarının da başlanacağını müjdeleyen Vali Demirtaş, “31 kilometre içme suyu, 31 kilometre kanalizasyon ve yaklaşık 2 bin 600 metre kısmi yağmur suyu şebekesini yapıyoruz. Hükümet Konağı ve Kapalı Semt Pazarı yapacağız. Ömerli ilçemizi daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm bakanlıklarımızın destekleriyle Kaymakamımız, belediye başkanımız ve halkımızla birlikte ele ele vererek inşallah bu yatırımları gerçekleştireceğiz.” dedi.

            Vali Demirtaş, daha sonra Ömerli Kaymakamı Abdullah Huzeyfe, Belediye Başkanı  Hüsamettin Altındağ ve beraberindeki heyetle Ömerli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı bünyesindeki Aile Destek Merkezini ziyaret ederek yürütülen faaliyetler ve kurslarla ilgili bilgi alıp Halıcılık eğitimi alan kursiyerlere sertifikalarını verdi.

     Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ tarafından temin edilen 2 akülü sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine veren Vali Demirtaş, ardından Ömerli İlçe Stadyumu, Ömerli-Savur grup yolundaki genişletme, Şehitlik Çeşmesi, Semt Sahası, temelleri atılan apart ve Ömerli Spor Kompleksi çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

          Ömerli Belediye Gıda Bankasını da ziyaret ederek yürütülen faaliyet hakkında brifing alan Vali Demirtaş, esnaf ve vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi.

         Ömerli İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, ilçede yaşanan değişimin önemine değinerek, göçün durduğunu söyledi. Altındağ “ İlçede göç durdu. Çünkü vatandaşımızın güven ve huzuru yerinde. Güven ve huzurun olduğu yerde hayat normale döner ve ekonomik dengeler yerine oturur. Vatandaşımızın sorununu kendi sorunumuz olarak görüyor ve hizmetlerimizi ona göre gerçekleştiriyoruz” dedi.