OSB Yeni Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

EKONOMİ
05-07-2014 13:44
Google News

-Osb Başkanı Vali Mustafa Taşkesen Başkanlığında Yapılan Toplantıda Yeni Yönetim Kurulu Arasında Görev Dağılımı Yapıldı.

OSB Yeni Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Mardin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Vali Mustafa Taşkesen başkanlığında OSB Müdürlüğü binasında toplandı. Toplantıda, genel kurula giden ve yönetime seçilen üyeler arasında görev bölümü yapıldı.
Mardin Valisi Mustafa Taşkesen'in gerçekleştirdiği ilk OSB toplantısında, sanayici ve işadamlarını destekleyeceklerini, önlerindeki engelleri kaldıracaklarını söyledi. Vali Taşkesen 'Mardin OSB Temmuz ayı müteşebbis heyeti ile toplandık. OSB'ler Küçük Ölçekli işletmeler için imkan sağlayan kuruluşlardır. Bu kuruluşlar Anadolu kaplanlarının ortaya çıkmasını sağladığını görüyoruz. Biz de bu kaplanların önlerindeki engelleri Valilik imkanlarıyla kaldırmaya çalışacağız.İlimizdeki işsizlik oranı üst seviyelerdedir.Yatırımcılarımızın önündeki engelleri kaldırırsak,istihdam alanları artar ve işsizlik azalır.' Dedi.
OSB Başkanlığına Vali Mustafa Taşkesen, Başkan Vekilliğine Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, Yönetim Kurulu üyeliklerine,Vali Yardımcı Ali Güldoğan,Şükrü Karaboğa ve Salim İlhan getirildi.Denetim kurulu üyeliklerine ise Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna ve Süleyman Akar getirildi.
OSB Başkan Vekili ve MARSİAD Başkanı Nasır Duyan hizmetlerine kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek 'Genel kurulumuz geçtiğimiz ayda yapılmıştı. Sayın Valimizin başkanlığında toplandık ve görev bölümü yaptık. Kaybedecek zamanımız yok,kaldığımız yerden hizmete hızla devam edeceğiz' şeklinde konuştu.