Sağlıkçılar, "COVID'ın SANAT BOYUTLARI" projesinde fotoğrafçılığı öğrenecek

Kategorilenmemiş
13-08-2020 16:44
Google News

Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından 'COVID'ın SANAT BOYUTLARI' projesi kapsamında sağlık çalışanlarına fotoğraf eğitimi verilecek

Sağlıkçılar, "COVID'ın SANAT BOYUTLARI" projesinde fotoğrafçılığı öğrenecek
Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği Başkanı Latif Sakız,COVİD 19 döneminde sağlık çalışanlarının morallerini iyileştirmek ve sosyal hayata katılmalarını sağlamak amacıyla hazırladıkları proje kapsamında önce fotoğrafçılık konusunda eğitileceklerini, ardından çekilen fotoğrafları sergileyeceklerini söyledi. Sakız “ Derneğimiz 2018 yılında "Yerelden ulusala açılan sanat pencereniz" sloganıyla kurulmuş ve yaklaşık 3 yıldır sanat alanlarında faaliyet sergilemektedir.

Hak temelli faaliyet gösteren derneğimiz , pandemi sürecinde ön safta görev yapan iş kollarından biri olan sağlık çalışanlarına yönelik "COVID'ın SANAT BOYUTLARI" ismiyle projesini faaliyete geçirmek için kolları sıvamıştır.

Bu kapsamda eğitim, gezi ve sergi dizileri yaparak pandemi sürecinden olumsuz yönde etkilenen sağlık alanında çalışanlara yönelik destek faaliyetleri verecektir.

Faaliyet takvimi ve koşulları aşağıda belirtilmiştir:

Eğitim 4 hafta sürecek 2 hafta teorik bilgi aktarılacak 2 hafta da pratik eğitimler verilecektir.

Eğitimler Mardin merkezde bulunan dernek noktamızda verilecektir.

Eğitim hafta sonu bir gün ve minimum 3 saat olacaktır.

Pratik eğitimler Mardin merkezde ara sokaklarda verilecektir.

Eğitime katılmak isteyen kursiyerlerin sağlık çalışanı olduklarını belgelendirmesi gerekmektedir.

Eğitime başvuran kursiyerlerin eğitimin tamamına katılması gerekmektedir.

Eğitimde Pandemi kuralları gereğince sosyal mesafe , maske ve hijyen koşulları derneğimiz tarafından sağlanacaktır.

Eğitim esnasında kursiyerlerin çektiği eserlerden oluşan sergi yapılacaktır. Sergiler Mardin Merkezde ve Midyat’ta yapılacaktır.

Sergi baskı bütçesi Mardin Fotoğraf ve sanat derneği tarafından sağlanacaktır.

Sergi hazırlığı , mekan kiralanması ve düzenlenmesi hususunda Mardin Fotoğraf ve Sanat Derneği tarafından sağlanacaktır.

Eğitimler sonunda kursiyerin özgeçmiş ve eğitim süreci eserlerinin yer alacağı bir katalog baskısı yapılacaktır. Katalog baskısı derneğimiz tarafından sağlanacaktır.

Eğitime katılmak isteyen ve başvuran kursiyerin yukarıdaki bilgileri kabul ettiğini taahhüt eder.” Şeklinde proje ilgili açıklama yaptı.