USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EKONOMİ

UND, Mardin’de değerlendirme toplantısı yaptı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Mardin’de değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda temel sorunlar ve çözüm yolları ve gerçekleştirilen hizmetler anlatıldı.

UND, Mardin’de değerlendirme toplantısı yaptı
15-06-2021 08:48
15-06-2021 08:50
MARDİN
Google News

Mardin’de   UND Genel Başlanı Çetin Nuhoğlu Başkanlığında, UND  Yönetim Kurulu Üyesi Mardinli İş İnsanı  Tahir Aydoğan’ın ve UND Mardin İl Temsilcisi Muhsin Kaya'nın ev sahipliğinde, Hilton Garden INN otelde düzenlenen toplantıya sektör ve Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri katıldı. Toplantı sonunda Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Tahir Aydoğan ve Muhsin Aydın, Nuhoğlu’na plaket verdi.

     UND Başkanı Çetin  Nuhoğlu, bölgenin ihracatına destek veren nakliyecilerin ayakta kalmasının ve güçlenmesinin ülke ve sektör için, pandemi döneminde öneminin daha net bir şekilde ortaya çıktığını söyledi.

       UND’nin  Pandemi döneminde farklı ülkelerde  mahsur kaldıklarında, zamanında sahip çıktıklarını ifade etti.

             Nuhoğlu, Habur Sınır Kapısı’na yakınlığı ve konumu itibarıyla Mardin’in lojistik üssü olabileceğine dikkat çekti ve Mardinli Sanayici ve nakliyecilerinin ihracattaki rolleriyle  ülke ekonomisine sağladıkları katkıyı dile getirdi. 

 Stratejilerimizi  yerine getirmeye çalışıyoruz

 Göreve geldikleri günden beri çalışmalarını planlı programlı olarak gerçekleştirdiklerini hatırlatan Nuhoğlu “Biz yıllık ve 3 yıllık stratejik planlar hazırlıyoruz ve hangi adımları atacağımızı, hangi konulara ağırlık vereceğimizi, nakliyecilerin haklarını korumak için hangi çalışmaları yapacağımızı belirliyoruz.. En iyi şirketlerde böyle bir yapıyı göremezsiniz.” dedi.

Ortak kararlar ile hizmet yürütüyoruz

Yapılacak çalışmaların ve strateji uygulamalarının ortak kararlar sonunda hayata geçirildiğini söyleyen Nuhoğlu “UND yönetiminde ben yaptım oldu anlayışı olmak. Tek kişilik kararlar hayata geçirilmez. Alınan ortak kararlar, bölge temsilcilerinin altına imza attığı kararlar itina  ve kararlılıkla hayata geçiril. Sağladığımız başarının temelinde bu uygulama var” dedi.

         Türkiye’nin İhracattan başka şansı yok

    Mardin’den 1 Milyar dolar gibi önemli bir ihracat yapıldığının altını çizen Nuhoğlu, hedefin sadece Ortadoğu ülkeleri olmadığını, AB ülkelerinin de ihracat hedefi içinde olduğunu hatırlatarak, “Türkiye’nin ihracattan başka şansı yok, Türkiye’nin kalkınmasında ihracat her şeyin önünde gelir ve ihracatta öncelikle Avrupa gelir. Biz mallarımızın yarısından fazlasını AB ülkelerine satıyoruz. Bunu bildiğimiz için lojistik sektörünün yıldızı tekrar parlayacak.” dedi.

“Gençlere büyük önem veriyoruz”

 UND Akademi’nin kurulduğunu ve UND çatısı altında gençlere daha fazla önem verildiğini aktaran Nuhoğlu  şunları söyledi;

“Biz çocuklarınızı, torunlarınızı geleceğe hazırlamak zorundayız. Gençlerimiz sektörümüzün gelecekteki sahipleri olacaklar. Genç UND’de 471 genç üyemiz var. Onlarla birlikte çok önemli çalışmalar yapıyoruz. İşte geleceğin planlanması bu. Hemen belki firmalarınıza bu yansımayacak ama 5 yıl sonra bunun ne kadar değerli olduğunu göreceksiniz.”

 Lojistiğin önemi pandemi ile birlikte bütün dünyada önemi ortaya çıktı

Her ülkenin, herkesin yemeğe ve lojistiğe ihtiyacı olduğunu, lojistiğin pandemi ile birlikte öneminin daha net ortaya çıktığını sözlerine ekleyen Başkan Nuhoğlu

“Dünyada yaklaşık 100 milyona yakın insanı kaybettik, Türkiye’de 50 bine yaklaşıyor. Ekonomi durdu, her şey durdu ama her musibette bir nasihat vardır. Moral bozmaya gerek yok, çünkü pandemi dediğimiz olayda lojistik sektörü çok daha ön plana çıktı. İnanların yemeğe, gıdaya, suya, ilaca ihtiyacı var. Önümüzdeki yıllar  çok iyi geçecek. Çünkü lojistik, bütün dünyada önemi daha da anlaşıldı.” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ