Vali Yaman ? Çalışan Gazeteciler Gününü? kutladı.

GÜNDEM
10-01-2019 12:41
Google News

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ? 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü? dolayısıyla, gazetecilerle kahvaltıda buluştu.

Vali Yaman ? Çalışan Gazeteciler Gününü? kutladı.

             Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ?10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü?nde, gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek gazetecilerin günlerini kutladı.

            Vali Mustafa Yaman, gazeteciler ile idarecilerin  günlerinin aynı tarihe çakışmasının, kamuoyu yararına hizmet veren iki grubun zor ama yararlı işler yaptığına anlam katan  bir tesadüf olduğunu söyledi. Vali Yaman ? Mardin´de basın mensubu arkadaşlarla uyum içinde çalışıyoruz. Bu güne kadar hiçbir gazeteciye, lehte veya aleyhte yaptığı haberler için bir müdahalemiz olmamıştır. Benim bir özelliğim var, hiçbir zaman gerçekleştirilen hizmetleri veya faaliyetlerimize gazeteci davet etmiyorum. Siz görün uygu görürseniz haberleştirin amacını taşıyorum. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum, Mardin turizmine ve bazı hizmetlerin noksansız gerçekleşmesinde, bazı aksaklık ve eksikliklerin giderilmesinde sizin emeğiniz var. Federasyon ve cemiyet başkanları gazetelerin sıkıntılarını dile getirdi. İmkanlar ölçüsünde destek olmaya hazırız. Kayyum olarak belediye hizmetlerini de en iyi şekilde yürüttüğümüze inanıyorum.  Siyaset girme düşüncelerimi daha önce sormuştunuz, ben de yok demiştim. Anketlerde ismimizin öne çıkmasına rağmen talip olmadık. Böyle bir düşüncem olsa kendi memleketimde siyasete atılırım. Şimdiye kadar gelebileceğimiz makamlara geldik. Allah genç meslektaşlarıma da böyle bir imkan nasip etsin. Çalışan Gazeteciler ile İdarecilerin gününü tebrik ediyorum? dedi.

           Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik, Vali Mustafa Yaman´ın gazetecilere bakış açısını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti Çelik,  ?İnsanlara, muhtaçlara, yaşlılara ve çocuklara ince dokunuşlar yapan Vali Yaman farklı bir anlayış ve hizmet metodu ortaya koydu. Salon ve saha sporlarına sağladığı destek ve verdiği önem sayesinde gençleri sahalara çekti. Çevreye son derece duyarlı bir anlayışla yaklaşıyor. Hizmet noktasında yapılanları kamuoyu  daha net görebiliyor. Gazeteler ekonomik sıkıntı içinde. Birleşme ve küçülme yoluna giderek ayakta tutunmaya çalışan  gazeteler de sıkıntı içinde. Girdi maliyetleri arttıkça, resmi ilanlar azalıyor. Doğrudan temin ile ihaleye çıkılmaması noktasında Sayın Vali´den destek bekliyoruz. Gazeteci arkadaşlarımın gününü kutluyorum. Vali  Sayın  Mustafa Yaman´ın şahsında tüm idarecilerin gününü de kutluyorum. Zor şartlar altın görev yapan gazeteciler ile idarecilerin günlerinin çakışması  10 Ocak tarihine ayrı bir anlam katıyor.? Dedi. Çelik günün anısına Vali Yaman´a plaket verdi.

         Mardin Gazeteciler  ve Yazarlar Derneği Başkanı Kadir Üründü, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti  Başkanı Halit Solhan birer konuşma yaparak gazeteci ve idarecilerin gününü kutladı.

        GGF Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka yaptığı konuşmada, Mardin´e ve ülkeye zarar verecek haberlerin yapılmamasını istedi. Genç gazetecilerin görevlerine sadık ve olaylara duyarlı olmaları tavsiyesinde bulundu.

       İha Temsilcisi  Beril Çuhadaroğlu Solmuşgül ise gazeteciler arasındaki kırgınlıkların ortadan kaldırılması, cemiyetlere ve gazetecilere güç katacağını söyledi.