USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
EĞİTİM

Yazar Ceylan Alkan Liseli Gençlerle Buluştu.

Mardin Söz Gazetesi Yazarı Ceylan Alkan gençlerle bir araya geldi.

Yazar Ceylan Alkan Liseli Gençlerle Buluştu.
01-12-2022 17:54
01-12-2022 17:58
MARDİN
Google News

Midyat Söğütlü Anadolu Lisesinin “Okur Yazar Buluşması Projesi” kapsamında düzenlenen programın bu seferki konuğu gazetemiz yazarlarından Ceylan Alkan oldu.

‘Okur Yazar Buluşmaları ve İmza Günü’ nün konuğu olan Alkan, Özgür Olana Dek ve Hafızam Beni Yanıltmıyorsa kitapları ile ilgili merak edilenleri anlattı. Konferans salonunu dolduran gençlerle  kitapların tahlili yapıldı ve yazım süreci Midyatlı okurlarla paylaşıldı.

Kitap okumanın insana kattığı erdemlerden, kitap okuma alışkanlığının kazanılmasına kadar kitaba dair bir çok konu gündeme geldi.

Midyat Söğütlü Anadolu Lisesi Müdürü Bedrettin Şahin’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda Kudüs’ün ele alındığı Özgür Olana Dek öykü kitabı, Hacer adlı bir kızın hafızlık serüveninin ele alındığı ‘Hafızam Beni Yanıltmıyorsa’ kitabı büyük ilgi gördü.

Alkan, katılımcılara  yazarlıkla ilgili deneyimlerini ve tavsiyelerini aktardı. Soru cevap şeklinde devam eden program, “Hafızam Beni Yanıltmıyorsa” ve “Özgür Olana Dek”  kitaplarının imzalanması. Okul Müdürü Bedrettin Şahin’in yazar Alkan’a  ve katılımcılara teşekkür etti.  

 

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE TÜMÜ
PUAN DURUMU TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ