Vali Mahmut Demirtaş’ın “Babalar Günü” Mesajı

YAŞAM
19-06-2021 11:24   Güncelleme : 19-06-2021 22:51
Google News

Demirtaş "“Geleneklerimize ve inancımıza göre babalar, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direğidir."

Vali Mahmut Demirtaş’ın “Babalar Günü” Mesajı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş  "Babalar Günü" mesajı yayımladı. Demirtaş mesajında babanın ailenin güçlü yapısında temel direği olduğuna dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi ;

"Geleneklerimize ve inancımıza göre babalar, toplumdaki sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma gibi üstün değerlere dayanan güçlü aile yapısının temel direğidir. 

Çocuklarının eğitimden sağlığa her türlü gereksinimlerini sağlamak, onlara yaşamları boyunca sahip çıkmak, korumak ve kollamak amacıyla canla başla mücadele veren babalar, bir yandan evlatlarını geleceğe hazırlarken, çocuklarına öğrettikleri milli ve manevi değerlerle toplumun geleceğine de yön vermektedir.
Ailesi için her türlü fedakarlığı üstlenen, her türlü zorluğa göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar bu özellikleri ile her türlü övgüyü, takdiri, sevgiyi ve saygıyı hak etmektedir.
Bu düşüncelerle; başta ülkemizin birlik ve beraberliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kıymetli babaları olmak üzere tüm babaların Babalar Günü’nü kutlar, kendilerine aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.”