USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

BİLMEM HANGİ DERGİNİN BİLMEM HANGİ ŞİİRİ ÜZERİNE

18-12-2018
Google News

Sabununu giydi kadın

Sabahlığıyla ellerini yıkadı.

Anlamsızlık olsun diye yaptı bunları

Sonra da oturup yazdı bu saçmalıkları.

 Sorarsanız ki niye,

Şiirde anlamsızlık

Modaymış son günlerde(!)

 

       Bu şiirim, son dönem şiirlerine bir gönderme. Gerçekten son dönem şiirlerini pek anlamıyorum ben. Dergilerde yayınlanan şiirlere bakıyorum, ben de mi bir gariplik var diye düşünmeden edemiyorum. Örneğin bir şiiri yatırıp dizlerime birkaç kez okuyorum. Şairin ruh halini analize kalkıyorum. Bazı bölümlerin satır aralarına kafa yoruyorum. Yok arkadaş, anlayamıyorum. Zorla değil ya anlayamayınca da sevemiyorum. Şimdi şiirde moda bu mu? Edip Canseverler bile anlaşılma konusunda çok hafif kalıyor bugünün şiirleri yanında. Çok mu gerilerde kaldım ben?

        Bir dönemler şiirde biçim mi, anlam mı tartışmaları vardı ya... Bu dönem şiirlerde biçim de anlam da yokmuş gibi... Tadı ve şekli bozuk bir pastadan ağzıma bir lokma atmışım gibi. Ee, kötüyse pasta niçin kendini zorlayıp yesin ki insan? Son dönem şiirleri beni öldürecek, çok sevdiğim dergileri almaktan ya vazgeçeceğim ya da şiirleri okumadan geçeceğim.

        Şimdi öyle bir derginin öyle bir şiir sayfası açık da önümde, unutmadan yazayım dedim.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Nesrin Bulat
Nesrin Bulat
EY ÖZGÜRLÜK, DOL YAŞAMIMIZA GEÇMİŞ OLSUN(!) ŞİİR PERİSİNE MEKTUP 1 İNSAN İSTERSE EDEBİYATIN İZİNDE BİR SULTAN SÖZÜNÜ ŞİİRCE SÖYLEYENLER NE ZAMAN ŞİİR YAZMAYA KALKIŞSAM Güneşten Yana RUHUM EĞİTİMCİ YAZAR DOSTLAR ADINA DUYDUM Kİ ARADAKİ FARK Görürken Kör, Duyarken Sağır, Konuşabilecekken Dilsiz YÜRÜMENİN EN GÜZEL YANI DENİYORUM AMA NEYİ ANLA ARTIK KARINCA RAP RAPLARI VE GEÇİCİ TEDAVİSİ HATIRLAMAK GÜNEŞİ KAÇIRMADAN PİŞMAN KUŞLAR YURDU UMUDU FISILDA İYİYİZ HOŞUZ GÖKYÜZÜ KOCAMAN GİDİN! BİR ÖĞRETMENDEN GÜNE DÜŞEN NOT ŞİİR PERİSİNE MEKTUP ZAMAN UNUTKANDIR DİYENLERE Çığlık KÜÇÜK BİR BAHÇE ŞİMDİKİ ZAMANLI DÜŞÜNMELERİMİZ Hayat ödeyemediğin borçlar yüküdür bazen, Ölümünse zerre umrunda değildir kalan borcun. Çocukluğum SİZDEN DEĞİL DELİ SAÇMASI BU SENE BAHAR SUSMAK BENİM SEVGİMDİ EŞİTLEYİCİ COVİD-19 VAZGEÇME BAHAR BARIŞ DEMEKTİ BİR ZAMANLAR Öyle Unutuluyorsun ki BUNA DÜNYA DERLER" DOSTLUĞUN ONARAN ELLERİ ESKİ YILIN SON YAZISI KENDİLİĞİNDEN SEVMEK HASTA SEVGİLER MEZARLIĞI HER ŞEYE RAĞMEN YAZMAK ÖPÜP DE DAKİKA DAKİKA DURMAK BAZEN GÜLEN YAZILAR Çıplak Krallar YARA-TICILIK Son Hayal AMAÇLARA GİDEN YOLLARDA YÜRÜMEK ÇÖLDE YİTİP GİDEN MAVİ DAMLA Yanıbaşı Özlemi CANI İSTEDİĞİNDE GİDEBİLMELİ İNSAN NEREYE BAKSAK? TUHAF KAL! Yazmaya özlem YENİ YOLLAR DENEMELİ HAKSIZLIK KARŞISINDA SESSİZ KALAN, ZULME ORTAK OLANDIR YAZMADAN ANLATANLAR KOLEKSİYONCU GÜNEŞ ÖZLEMİ BANA BİR ŞANS VER SOMYADAKİ BİLMEM HANGİ DERGİNİN BİLMEM HANGİ ŞİİRİ ÜZERİNE SİNEĞİN GÖZÜNDEN