USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

DELİ SAÇMASI

10-05-2020
Google News

ve fark ettim ki zaman, hem hızlı hem yavaş! bir yandan da yer çekimsiz gibi uçuşkan. çok şey yaşıyor gibi olup hiçbir şey yaşamadığını anlayarak çekip gitmek dünyadan. yapmayı ertelediğin her şeyi kendinle birlikte toprağın altına götürmek... hayatın anlamı bir avuç YALAN!

buna rağmen anlamsız hırsımız, bizi insanlıktan çıkaran sonu gelmez isteklerimiz ama sorsalar en insan biziz. en iyi kalpli biziz, en namuslu biziz...kısacası bitmeyen EN-lerimiz.  yaşadıklarımızdan hiç ders çıkaramayan benliğimiz. daha mezar başlarında başlayan kavgamız. üçün beşin hesabı, sinsilik. nefret edilesi kendimizden uzak duramadığımız sürece HER ŞEYİ NEFRETLİK GÖREN oyulası GÖZLERİMİZ.

bu yazı anlamsız değil, büyük harfe ve noktalamaya uyulmasa da hatta daha girişinde "ve" ile başlamışsa da... dil bilgisi kurallarını bilirim inanın. sadece hiçbir kurala uymak içimden gelmiyor şu an hepsi bu. ha, bir sonraki yazıda belki normalleşirim kim bilir. bir sonraki yazı olacak mı onun da sözünü veremem ya.

başa dönecek olursam "ve" nin öncesi sizin bilmediğiniz ve kimsenin bilmesini istemeyeceğim yaşantılarla dolu. bir gün adları değiştirip bir öyküye dökemez miyim pekala dökerim de ZAMAN gerek, zaman içinde tarafsızlaşılır belki,  yani tarafsızlaşmak gerek... konu bu değil ki niye dağıldı bu kadar?

toparlamalıyım desem? işte zaman, sarsıla savrula uçuşa uçuşa geçen... bütün soyut şeyler uçuşur mu acaba? "sus." konuyu dağıtma. nerde kalmıştık, ha "ZAMAN." zaman ne biliyor musunuz, bir varmış bir yokmuş hikayesi. zaman, aslında sanıldığından daha asılsız ve anlamsız olan. kim bilir geride bıraktığın birkaç çocuk, bir dönüm bahçe, üzerine çiğ düşmüş güller... güller de ağlar mı? ağlamıştı sanki o gün. bence güller ağlar, bazen insandan daha çok ağlar, hele de kırmızı güller kan ağlar. o gün tüm vücuduyla bir bahçe ağlamıştı, öyle içtendi ki senin diktiğin her bitkinin ağıtı. zeytinin dalında bile göz yaşı vardı...  bahçe, bir ev ve birkaç insanın göz yaşı... zaman buydu senin için. ne kıskandırıcı düşünsene, keşke benim ardımdan da ağaçlar yeşil yeşil göz yaşı dökse.

zaman, gerideki sevgin biliyor musun? güllerdeki, bendeki, bahçedeki ve üç beş insandaki.  geride bıraktığın o sonsuz sevgi için bu, pek az kişiyi ilgilendirecek, yazıyı yazdım. ne pek az kişiyi ilgilendirmesi yazının sonuna kadar kaç kişi gelebilmiştir ki yahu. o yüzden yazının adı deli saçması ya. yine de delinin de göz yaşları var unutulmasın.tüm ağlayabilenler İYİ çünkü sahicidir göz yaşları. demek ki deliler de İYİ. tam aristotelesçe ama  doğru, bir gün herkese nasip olsa kendinden başkasına ağlamak yer yüzünde kötülük kalmaz buna eminim.

ağıt da nereden çıktı? bitti yazı, bitmiş yazıyı zorlarsan her yerden her şey çıkar. e, zorlamayalım o vakit.  hepimizin bir gün giderken- tabi acelesiz- geride tatlı ve sevilesi zamanlar bırakmasını diliyorum. 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Nesrin Bulat
Nesrin Bulat
EY ÖZGÜRLÜK, DOL YAŞAMIMIZA GEÇMİŞ OLSUN(!) ŞİİR PERİSİNE MEKTUP 1 İNSAN İSTERSE EDEBİYATIN İZİNDE BİR SULTAN SÖZÜNÜ ŞİİRCE SÖYLEYENLER NE ZAMAN ŞİİR YAZMAYA KALKIŞSAM Güneşten Yana RUHUM EĞİTİMCİ YAZAR DOSTLAR ADINA DUYDUM Kİ ARADAKİ FARK Görürken Kör, Duyarken Sağır, Konuşabilecekken Dilsiz YÜRÜMENİN EN GÜZEL YANI DENİYORUM AMA NEYİ ANLA ARTIK KARINCA RAP RAPLARI VE GEÇİCİ TEDAVİSİ HATIRLAMAK GÜNEŞİ KAÇIRMADAN PİŞMAN KUŞLAR YURDU UMUDU FISILDA İYİYİZ HOŞUZ GÖKYÜZÜ KOCAMAN GİDİN! BİR ÖĞRETMENDEN GÜNE DÜŞEN NOT ŞİİR PERİSİNE MEKTUP ZAMAN UNUTKANDIR DİYENLERE Çığlık KÜÇÜK BİR BAHÇE ŞİMDİKİ ZAMANLI DÜŞÜNMELERİMİZ Hayat ödeyemediğin borçlar yüküdür bazen, Ölümünse zerre umrunda değildir kalan borcun. Çocukluğum SİZDEN DEĞİL DELİ SAÇMASI BU SENE BAHAR SUSMAK BENİM SEVGİMDİ EŞİTLEYİCİ COVİD-19 VAZGEÇME BAHAR BARIŞ DEMEKTİ BİR ZAMANLAR Öyle Unutuluyorsun ki BUNA DÜNYA DERLER" DOSTLUĞUN ONARAN ELLERİ ESKİ YILIN SON YAZISI KENDİLİĞİNDEN SEVMEK HASTA SEVGİLER MEZARLIĞI HER ŞEYE RAĞMEN YAZMAK ÖPÜP DE DAKİKA DAKİKA DURMAK BAZEN GÜLEN YAZILAR Çıplak Krallar YARA-TICILIK Son Hayal AMAÇLARA GİDEN YOLLARDA YÜRÜMEK ÇÖLDE YİTİP GİDEN MAVİ DAMLA Yanıbaşı Özlemi CANI İSTEDİĞİNDE GİDEBİLMELİ İNSAN NEREYE BAKSAK? TUHAF KAL! Yazmaya özlem YENİ YOLLAR DENEMELİ HAKSIZLIK KARŞISINDA SESSİZ KALAN, ZULME ORTAK OLANDIR YAZMADAN ANLATANLAR KOLEKSİYONCU GÜNEŞ ÖZLEMİ BANA BİR ŞANS VER SOMYADAKİ BİLMEM HANGİ DERGİNİN BİLMEM HANGİ ŞİİRİ ÜZERİNE SİNEĞİN GÖZÜNDEN