USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

ÖPÜP DE DAKİKA DAKİKA

17-11-2019
Google News

Usumdan hiç silinmeyecek yaralı bir çığlık mı yalnızlığım? Bildiğim hiçbir şarabın kırmızı kollarında teselli bulamayacak gibi duran ve belki kotası asla dolmayacak olan. Yalnızlığım benim, önümde bereketli topraklar gibi uzanan... Yalnızlıkla ilgili kim ne derse desin benim en üretken zamanlarım. Öpüp de başımın üstünde dakika dakika taşıyasım var seni. Sana minnettarım!

Beğenmediğim her halimle karşılaştığım, yüzleştiğim, çarpıştığım aynamsın sen.Bu yüzden biraz da sana muhtacım! İnsanın kendini affetmesi için kendiyle yüzleşmeye ihtiyacı olduğunu çoktan öğrendim. 

Yalnızlığım, it gibi korkarken kendimin efendiliğinden bir yandan da bir köle gibi teslim oluyorum en hakiki aynama yani sana. Üstelik hiç sevmezken köleliği.  Hem kim ister ki bu kadar katı, yargılayıcı, kendine karşı hoşgörüsüz efendiye teslim olmayı? Her fırsatta en suçlu seni, en beceriksiz seni, en zayıf seni ilan ediyor. Planlarındaki en ufak bir aksamayı kabul etmiyor, inatçı!  Harfi harfine yerine getirmediğin bir iş için bağırıp çağırmasına izin veriyor iç sesinin. Hatalarında vicdan azabının karanlık sularına atıp boğulasıya kendinle baş başa bırakıyor seni.  Bir "Olabilir" sözünü bile esirgiyor senden namussuz! Başkalarına karşı kuzu olan efendin sana karşı kurt oluyor adeta. Herkese sevgi, adalet, hoşgörü dağıtan; sana sevgisini kesinlikle göstermiyor. Adaletini ve hoşgörüsünü de esirgiyor, az değil!

Yorgun ellerim ceplerimde. Bak, çoktan üşümüş parmak uçlarım.  Aman neyse ne be efendi! Varsın olsun, sen kazan ama bil ki ben de böyle hiç mutsuz değilim. Hatta sana bir de sır vereyim mi? Yalnızlığımı kutsal buluyorum. Evet evet, doğru duydun. Kendimle yüzleşebilmek, çarpışabilmek, sonrasında da barışabilmek için ona ihtiyacım var. Hem yalnızlık zor olsa da öyle sanıldığı gibi lanetli değil, umarsız değil, iç kanatıcı hiç değil.  Yalnızlığım benim, kim ne derse desin, kim ne sanırsa sansın  en üretken hallerim sende. Öpüp de dakika dakika başımın üstünde taşıyasım var seni, önce Kendime kızıp sonra  kendimi alıyorsam şifacı kollarıma senin sayende. Sayende dövüşüp sayende barışıyorum kendimle. Sana çokça minnettarım.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Nesrin Bulat
Nesrin Bulat
EY ÖZGÜRLÜK, DOL YAŞAMIMIZA GEÇMİŞ OLSUN(!) ŞİİR PERİSİNE MEKTUP 1 İNSAN İSTERSE EDEBİYATIN İZİNDE BİR SULTAN SÖZÜNÜ ŞİİRCE SÖYLEYENLER NE ZAMAN ŞİİR YAZMAYA KALKIŞSAM Güneşten Yana RUHUM EĞİTİMCİ YAZAR DOSTLAR ADINA DUYDUM Kİ ARADAKİ FARK Görürken Kör, Duyarken Sağır, Konuşabilecekken Dilsiz YÜRÜMENİN EN GÜZEL YANI DENİYORUM AMA NEYİ ANLA ARTIK KARINCA RAP RAPLARI VE GEÇİCİ TEDAVİSİ HATIRLAMAK GÜNEŞİ KAÇIRMADAN PİŞMAN KUŞLAR YURDU UMUDU FISILDA İYİYİZ HOŞUZ GÖKYÜZÜ KOCAMAN GİDİN! BİR ÖĞRETMENDEN GÜNE DÜŞEN NOT ŞİİR PERİSİNE MEKTUP ZAMAN UNUTKANDIR DİYENLERE Çığlık KÜÇÜK BİR BAHÇE ŞİMDİKİ ZAMANLI DÜŞÜNMELERİMİZ Hayat ödeyemediğin borçlar yüküdür bazen, Ölümünse zerre umrunda değildir kalan borcun. Çocukluğum SİZDEN DEĞİL DELİ SAÇMASI BU SENE BAHAR SUSMAK BENİM SEVGİMDİ EŞİTLEYİCİ COVİD-19 VAZGEÇME BAHAR BARIŞ DEMEKTİ BİR ZAMANLAR Öyle Unutuluyorsun ki BUNA DÜNYA DERLER" DOSTLUĞUN ONARAN ELLERİ ESKİ YILIN SON YAZISI KENDİLİĞİNDEN SEVMEK HASTA SEVGİLER MEZARLIĞI HER ŞEYE RAĞMEN YAZMAK ÖPÜP DE DAKİKA DAKİKA DURMAK BAZEN GÜLEN YAZILAR Çıplak Krallar YARA-TICILIK Son Hayal AMAÇLARA GİDEN YOLLARDA YÜRÜMEK ÇÖLDE YİTİP GİDEN MAVİ DAMLA Yanıbaşı Özlemi CANI İSTEDİĞİNDE GİDEBİLMELİ İNSAN NEREYE BAKSAK? TUHAF KAL! Yazmaya özlem YENİ YOLLAR DENEMELİ HAKSIZLIK KARŞISINDA SESSİZ KALAN, ZULME ORTAK OLANDIR YAZMADAN ANLATANLAR KOLEKSİYONCU GÜNEŞ ÖZLEMİ BANA BİR ŞANS VER SOMYADAKİ BİLMEM HANGİ DERGİNİN BİLMEM HANGİ ŞİİRİ ÜZERİNE SİNEĞİN GÖZÜNDEN