USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Yazmaya özlem

25-03-2019
Google News

            Çok heyecanlıyım. Üç haftadır ilk kez bir satır yazabilecek zamana ve "eh düzeyinde" kafa dinçliğine sahip olduğum için. Aynı anda şiire benzeyen sözler, öykü girişi olabilecek tümceler, garip karakterli kahramanlar zihnime hücum ediyor. Hiçbirini tutup da yazıya nakışlamam mümkün görünmüyor.

Günlerdir emziremediği için sütü çekilmeye başlayan bir anne gibiyim. Emzirmeye kendi iradesiyle ara vermemiş, emziremediği her gün bebeğinin hayalini kurmuş ancak şimdi yeniden bebeğiyle bu kutsal anı yakalamış; heyecanlı, tutuk, kaygılı, işin nasıl yapıldığını unutmuş bir anne! Bir bebek ve anne için emmek-emzirmek çoğunlukla iç güdüsel, peki yazmanın ne kadarı böyle?

                 Tezenesiyle tellere dokunmayı bırakan parmaklar nasıl hamlarsa ve zaman zaman yanlış notalara vurursa öyle güçsüzleşmiş parmaklarım. Yazmak istediklerim üzerinde denetimim kalmamış gibi. Yazacaklarımın dokusunu her an yanlış kelime seçimleriyle ya da sığ cümlelerle bozabilirmişim gibi bir tedirginlik içindeyim. Evet, kafamda şiire benzeyen dizeler var demiştim. Bir öyküye başlangıç olabilecek tümceler de var demiştim. Ama garip karakterli kahramanlar, dev adımlarıyla kiraladıkları zihin odalarımda, duvarları sarsarak bir aşağı bir yukarı yürüyüp her dengeyi bozuyorlar. Onlar ne zaman oraya yerleştiler hatırlamıyorum. Benden kendilerine hayat vermemi istiyorlar. Bense nereden başlayacağım hiç bilmiyorum. Üstelik kendi aralarında da bir uyumsuzluk, bir geçimsizlik...iki tanesini bile aynı öyküde bir araya getirmem mümkün değil.

             Yazmak unutulabiliyormuş demek.. Yazının başındaki heyecanıma dönecek olursam yine de güzeldi ey yazı, seninle bu kafenin köşesinde buluşmak...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Nesrin Bulat
Nesrin Bulat
EY ÖZGÜRLÜK, DOL YAŞAMIMIZA GEÇMİŞ OLSUN(!) ŞİİR PERİSİNE MEKTUP 1 İNSAN İSTERSE EDEBİYATIN İZİNDE BİR SULTAN SÖZÜNÜ ŞİİRCE SÖYLEYENLER NE ZAMAN ŞİİR YAZMAYA KALKIŞSAM Güneşten Yana RUHUM EĞİTİMCİ YAZAR DOSTLAR ADINA DUYDUM Kİ ARADAKİ FARK Görürken Kör, Duyarken Sağır, Konuşabilecekken Dilsiz YÜRÜMENİN EN GÜZEL YANI DENİYORUM AMA NEYİ ANLA ARTIK KARINCA RAP RAPLARI VE GEÇİCİ TEDAVİSİ HATIRLAMAK GÜNEŞİ KAÇIRMADAN PİŞMAN KUŞLAR YURDU UMUDU FISILDA İYİYİZ HOŞUZ GÖKYÜZÜ KOCAMAN GİDİN! BİR ÖĞRETMENDEN GÜNE DÜŞEN NOT ŞİİR PERİSİNE MEKTUP ZAMAN UNUTKANDIR DİYENLERE Çığlık KÜÇÜK BİR BAHÇE ŞİMDİKİ ZAMANLI DÜŞÜNMELERİMİZ Hayat ödeyemediğin borçlar yüküdür bazen, Ölümünse zerre umrunda değildir kalan borcun. Çocukluğum SİZDEN DEĞİL DELİ SAÇMASI BU SENE BAHAR SUSMAK BENİM SEVGİMDİ EŞİTLEYİCİ COVİD-19 VAZGEÇME BAHAR BARIŞ DEMEKTİ BİR ZAMANLAR Öyle Unutuluyorsun ki BUNA DÜNYA DERLER" DOSTLUĞUN ONARAN ELLERİ ESKİ YILIN SON YAZISI KENDİLİĞİNDEN SEVMEK HASTA SEVGİLER MEZARLIĞI HER ŞEYE RAĞMEN YAZMAK ÖPÜP DE DAKİKA DAKİKA DURMAK BAZEN GÜLEN YAZILAR Çıplak Krallar YARA-TICILIK Son Hayal AMAÇLARA GİDEN YOLLARDA YÜRÜMEK ÇÖLDE YİTİP GİDEN MAVİ DAMLA Yanıbaşı Özlemi CANI İSTEDİĞİNDE GİDEBİLMELİ İNSAN NEREYE BAKSAK? TUHAF KAL! Yazmaya özlem YENİ YOLLAR DENEMELİ HAKSIZLIK KARŞISINDA SESSİZ KALAN, ZULME ORTAK OLANDIR YAZMADAN ANLATANLAR KOLEKSİYONCU GÜNEŞ ÖZLEMİ BANA BİR ŞANS VER SOMYADAKİ BİLMEM HANGİ DERGİNİN BİLMEM HANGİ ŞİİRİ ÜZERİNE SİNEĞİN GÖZÜNDEN