USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi

28-08-2020
Google News
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı Adıyamanlılar hala unutmadı.

Yıllar önce yaptığı hizmetlerini , hayat geçirdiği projelerini de unutmadı Adıyamanlılar.

Vali Demirtaş ile Adıyamanlılar arasında güçlü bir dostluk bağı olduğunu görüyoruz.

Yıllar önce Valilik yaptığı Adıyaman’da yapımına öncülük ettiği bir Marina’ya ismi verildi Vali Demrtaş’ın.

Hani ilde görev yaparken, yağcılar, yağdanlıklar tabela isimleri verir ya!

Sonra Vali il’den ayrılır ayrılmaz tabelalar indirilir ya!

Yağdanlıklar ayıp etmiş durumuna giderken, isminin verilmesine sevinen vali de üzülür, burukluk yaşar.

Ben vali olsam çalıştığım dönemde ismimin hiçbir yere verilmesini istemem.

Bu teklifi getiren yönetici, işadamı veya görevlinin iyi niyetinden şüphe ederim.

Mahmut Demirtaş yıllar önce Adıyaman Valiliği yaptı.

Şehrin kalkınmasına, sosyal yaşamın iyileştirilmesine dönük, Adıyamanlılar ile birlikte tespit ettiği işleri projelendirmiş, merkezi hükümet nezdinde projeleri takip edip hayata geçirmiş.

Bugün de hayata geçirdiği projelerinden birine ismi verilmiş.

Demirtaş Adana Valiliğinden, Mardin Valiliğine atandıktan sonra, Adıyamanlılar ahde vefa göstermiş ve ismini Marina’ya vermişler.

Marina’ya Vali Demirtaş’ın isminin verilmesinde bir gazeteci dostumun da etkisi ve önerisi olmuş.

Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dışkaya’nın, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’a isim önerisinde bulunuyor ve bir süre sonra Marina’ya Vali Demirtaş’ın ismi verilyor.

Vali Çuhadar’ı, teklifi sunan gazeteci Dışkaya’yı ve bu konuda emeği geçen Adıyamanlıları kutluyorum. Bu tür davranışlar ahde vefa örneğidir.

Marina geniş bir alan üzerinde, yapılan düzenlemeler ile Adıyamanlılar için piknik alanı, havuz, restoran ve dinlenme yeri olarak hayata geçirildi.

Adıyaman Valiliğinden Adana Valiliğine, oradan da Mardin Valiliğine atanan Vali Demirtaş’ı da tebrik ediyorum,

Yıllar önce görev yaptığınız il’de, bir projeye isminiz veriliyorsa bu çok anlamlıdır.

Sizden kimsenin beklentisi olmaz!

Ne müteahhidin, ne hizmeti yürüten emrinizdeki memurların, beklentisi olmaz.

Önemi ve haklı gururu da burada işte!

Adıyamanlı dostlar Marina’nız hayırlı olsun.

Sayın Demirtaş Vali tebrikler…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!