USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Ankara’da Dostlar Buluşması!

06-06-2021
Google News

Ankara’nın en lüks semtinde muayenehanesi olan bir hemşerimiz,

Dermatoloji Uzmanı Dr. Nihat Özkan,

Tanışmışlığımız, uzun yıllar öncesine dayanmasına rağmen, samimiyetimiz milletvekili aday adaylığı ile başladı.

Ne zaman Ankara’ya yolum düşerse arar, karşılıklı zaman uygunluğu olursa buluşur sohbet ederiz,

Entelektüel bir yapısı, engin bir bilgi birikimi ve hayran olduğum güçlü bir hafızası var.

Uzun süre askeri tabiplik, baştabiplik yapmış, zamanı gelince emekli olup, hastalarına şifa dağıtmaya başlamış

Alanında iyi bir uzman.

Eski deyimle, eli şifalı..

Nihat beyin iyi bir çevresi var..

Askeriyede, siyasette ve siyaset tabanında.

Yalanı, dolanı yok!

Hep içimden geçti, keşke Mardin’den Milletvekili olarak meclise gitse diye!

Olursa  memlekete çok faydalı olacak, buna inanıyorum.

Geçen hafta Ankara’da yine Nihat hoca ile buluştuk

Mardin Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan ve SESA Oluşumu Yönetim Kurulu Başkanı, Araştırmacı-Yazar Sedat Eriş ile birlikte hoş bir dost sohbetine daldık

Sur Balık Restoranda yuvarlak  ve gösterişten uzak  bir masa, zengin bir sohbet.

Nihat hocam espriyi patlatıyor!

Masa fakir, sohbet zengin diyor.. Gülüşüyoruz!

Deniz ürünlerini sevenlere tavsiye edilecek bir restoran

Sedat Eriş, Nihat hoca ile geçmişten tanıdık çıkıyor.

Sohbet ilerledikçe, konular çoğalıyor .

Geçmiş ile gelecek arasında gündeme dair ne varsa sohbete konu oluyor.

Siyaset, sağlık, yaşam ve memleket sorunları!

Malik Özkan biraz durgun.

Dinlemeyi tercih ediyor. Arada bir nokta atışı söylemleri  ile dikkati çekiyor.

Sedat Eriş, Tansu Çiller dönemindeki danışmanlığından kalan anılarını anlatıyor.

Ve Güneydoğunun ülke politikasındaki önemi masaya oturuyor!

Yeni stratejiler, yeni fikirler ve gençlerin siyasetin içinde aktif rol almalarının ülkenin yararına olacağı kanaati ortak paydamız oluyor.

Nihat hoca eski milliyetçilerden!

Evrensel bir entelektüel.

İnsani duruşu ile her siyasi partinin tabanına hitap edecek bir yapıda.

Yemek faslı birkaç saat sürdü!

Yemekten ziyade dost sohbetine özlem ortaya çıktı.

Nihat hocadan ayrılırken, Mardin Milletvekilliği Nihat Özkan’a, Nihat Özkan Mardin Milletvekilliğine ne kadar yakışıyor diye geçirdim içimden.

Ankara’da dost buluşmaları bir başka oluyor!...

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..