USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ YİNE SONUNCU!

16-12-2013
Google News

Mardin Artuklu Üniversitesi kurulduğu günden beri, olumlu bir haberini duymadım.

Artuklu denince aklıma hep olumsuzluklar,başarısızlıklar geliyor.

Rektör beyin umurunda değil.

Varsa yoksa dış ülkelere geziye gitmek.

Varsa yoksa lüks yaşamak.

Mardinliler uzaktan bakıyor.

Kimse sesini çıkarmıyor.

Bananecilik aldı başını gidiyor.

Kimilerinde üniversitenin ihalelerinden pay alma sevdası var. Kimileri de neden kötü olayım duygusuna kapılmış.

Bu kentin gerçek sahipleri suskun.

İçimi en fazla da bu acıtıyor.

Hiçbir şey yapmadan başarısızlıklara seyirci kalmak,duyarsız kalmak.

Aralıklarla Üniversitenin kötü gidişatını yazdım. Kimse tınlamadı.Yetkilisi, etkilisi, gazetecisi tınlamadı.

Dostlarımızdan eleştiriler gelmeye başladı.

Yazılarıma gelen yorumlar kimi zaman üzdü, kimi zaman kırdı beni.

Baydın diyenler oldu, fazla yüklenmenin temelinde çıkar meselesi mi diyenler oldu.

Uzun bir ara verdim. Bir anlamda herkes gibi bende susayım dedim.

Ama olmadı.

 Bir grup öğrenci ziyaret etti beni.Üniversitede yaşanan olumsuzlukları anlattılar.

Yerleşke alanına giden yolun fotoğraflarını gösterdiler. İçler acısı. Böyle bir köy yolu kalmadığını iddia ediyorum. Bir yetkiliye sorunu ilettim ilgilenmediğini sanıyorum.

Araç,saltanat, iç çekişmeler, kırmızı halılardan bahsetmeyeceğim. Köpek besleme sevdası da beni ilgilendirmiyor artık. Rektör beyin yılın yarısından fazlasını yurt dışı gezilerinde geçirdiğini de anlatmayacağım. Bu alanda yapılan harcamaların vergilerimizden üniversite bütçesine aktarılan paralardan karşılandığını da yazmayacağım. Bu konularda suskunluğumu korumaya kararlıyım.

Rektör beyin Ankara seyahatleri için özel araç kiraladığı da beni çok ilgilendirmiyor  artık.

 Konuşanları sürgün ettiğini, korkuttuğunu da bilen bilir Üniversitede korku imparatorluğu mu yarattı derseniz onu da bilmiyorum,sürgün yiyenler konuşsun.Üniversite bünyesinde Mardinli görmek isteyip istemediğini de bu olaya tanık olanlar ellerini vicdanlarına koyup söylesinler.

Beni ilgilendiren,tekrar yazmama sebep olan bir akademik performans listesi. Artuklu Üniversitesi 96.cı  sırada.

Şırnak Üniversitesi 60.cı sırada. Ağrı, Ardahan, Muş, Siirt Üniversitelerinin başarıları Artuklu Üniversitesinden daha iyi.

Yani sonuncuyuz.

 Bunu ben söylemiyorum.

  Bunu URAP- Universty Bankıng by Academıc Performance kuruluşu tarafından her yıl yapılan akademik performans listesinde okudum

İnanmayanlara link  vereceğim girip baksınlar.

Bu akademik başarı Artuklu'ya yakışmıyor.

 Bu başarı grafiği Mardin'e yakışmıyor.

Bunu Mardin'e yakıştıranlara yasaların tanıdığı sınırlar içerisinde hakaret etmek geliyor içimden.

Buna hakkınız var mı?

Mardin bunu hak ediyor mu?

Söylemlerinde,nutuklarında Mardin İl'im yuvası,bilim yuvası diyenler,Kasimiye  ve Zinciriye Medreselerinde yediyüz yıl önce Ortadoğu ülkelerine bilim ve ilim insanı yetiştiriliyordu.

 Bu medreselerin müderrislerine sahiplenenler, bu gün Artuklu Üniversitesini düşürdükleri  durumdan vicdanları sızlamıyor mu?

Performans listesine bu linkten ulaşılabilir. http://tr.urapcenter.org/2013/2013 t5.php

Bu yönetimle başarı beklemek hayal bence!

Artuklu yine sonuncu!

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..