USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Artuklu üniversitesi'nde Geç Yapılan Operasyon...

18-11-2014
Google News

Mardin Artuklu Üniversitesi'ndeki uygulamalar öteden beri insani vicdana sahip kişi ve kesimlere rahatsızlık vermişti.

Gazeteci olarak köşeme taşıdığım gözlemlerim ve düşüncelerim için bazen hakarete varan tepkiler aldım.

Kimine göre 'Çözüm sürecine' zarar veriyordum,kimine göre de üniversitenin gelişmesine gölge düşürüyordum.

Kürt aydınlardan üstü kapalı, tehditvari telefonlar aldım.

Rektör bey, babasının malı sandığı Atatürk Kültür Merkezi'ne  girmemi engelleyemeye çalıştı. Yardakçıları,yağcıları buna çanak tutmaya çalıştı.Ama başaramadı.

Oysa benim yazdıklarım bugün başlatılan operasyonun konularıydı.

Rektör beyin,bir iş adamanın karşılıksız lojman desteğini reddederek  fahiş fiyata lojman aldığı iddialarını yazmıştım.

Fakültelerin yapımından ziyade saltanat,makam odaları, telefon dinlemelerini önleme(CMR) cihazı, çalışanları gözetleme kameraları,kırmızı halıları yazmıştım.

Mardin'de Q7 makam aracına ayda ödendiği ileri sürülen 10 bin lira kiranın doğru olup olmadığını sormuştum.

Ankara'da yüksek fiyatla kiralanan ve garajda bekletildiği iddia edilen  makam aracının akıbetini sormuştum.

Rektör beyin yılın yarısını yurt dışında keyif gezilerinde geçirip geçirmediğini, bu gezilerde harcanan paraların miktarını sormuştum.

Rektör beyin, bilim yuvasında konuşanı, neden sürgün ettiğini sormuştum.

Artuklu Üniversitesi'nin gelişmede ve akademik alanda neden sonuncu olduğunu, neden akademik makalesi olmayan tek üniversite olduğunu sormuştum.

İhalelerden pis kokular geldiği iddialarını sormuştum.

Rektör beyin bu kadar sorun varken, Sıvas'tan özel olarak getirip,güvenlik görevlilerine beslettiği köpeklerini ve Ankara'dan özel getirttiği  köpek kulübesi iddialarının doğru olup olmadığını sormuştum.

Artuklu Üniversitesi kadrosunda görevli aşçı ve güvenlik görevlisi çok sayıda kişinin rektör beyin villasında özel hizmet verdiği iddialarını sormuştum.

Turizm ve Otelcilik  Okulu için uygulama tesisi olarak tahsis edilen PTT eski binasının peşkeş çekildiği iddialarının doğru olup olmadığını sormuştum.

Zinciriye Medresesi'nin bazı kısımlarına girişleri neden yasakladığını,turizme neden zarar verdiğini sormuştum.

Evet sormuştum. Ve sorduklarım bazı hemşehrilerimi  rahatsız etmişti. Bana karşı cephe alanların,tavacı ve bamyacıların bugün ne diyeceklerini merak ediyorum.

Artuklu Üniversitesi'nin gelişmesini engellemeye çalışanlara hoşgörü ile bakmamızı kimse beklemesin.

Ve bugün mali operasyon başlatılmış.

Operasyonun boyutunu, kimlere ve nereye kadar uzanacağını merakla bekliyoruz.

Adaletin er veya geç yerini bulacağına inanıyorum.

Aynı kararname ile kurulan üniversiteler arasında yer alan Artuklu Üniversitesi'nin her alanda sonuncu olması düşündürücü değil mi?

Boş geçen yılların hesabını kim verecek.

Merakla bekliyoruz…

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..