USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Asayiş Berkemal mı?

30-10-2020
Google News
Bir gazeteci dostum ile Organize Sanayi Bölgesine iniyorduk.

Kızıltepe yolu üzerinde, DİKA- Emniyet Müdürlüğü kavşağında iniş- çıkış ve tali yollarda araç kuyruğu.

Olay mı var dedik, bakındık yok!

Bir polis yanında bir bekçi araçlara dur komutu veriyor.

Beş dakika sonra İl Emniyet Müdürlüğünden iki araç çıkış yaptı ve trafik açıldı.

Ondan önceki süreyi bilemiyoruz. Kaç dakika yol kesik kaldı?

Anonslardan geçen araçlarda İl Emniyet Müdürünün olduğunu anladık.

İlk defa tanık olduğum için garip geldi bana..

15 Temmuz Şehit ve Gaziler Parkında oturuyorum

10 Yaşlarında bir çocuk yanaştı, sigara istedi. Sigaram yok dedim.

Sigara içme delikanlı, zararlıdır dedim.

Sigara bir çok adamdan iyidir dedi, başka şeyler de içtiğini düşündüm.

Biraz da sallanıyordu.

Karşı tarafta bekçiler sohbet ediyordu..

Abbaralardan geçiyoruz, bir grup çocuk.

Eski hükümet konağının etrafında da buna benzer manzaralar.

Babil Otelinin karşısındaki merdivenlerin bitiminde harabe olmuş bir tarihi ev ve yine çocuklar.

Okulların bir kısmı açılmış!

Uyuşturucu yaşı dibe vurdu.

Ve okul çevrelerinde alınması gereken önlemler var.

İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya döneminde, uyuşturucuya karşı başlatılan mücadelede yavaşlama gözlemliyoruz.

İlçelerde vatandaşlarla buluşmalar, huzur toplantıları ve kaynaşma bir anda kesiliverdi.

Basına kapanan emniyet kapılarının ,vatandaşa da kapanacağı yönünde kaygılarımız var.

Korona’nın sıkıntıları var elbette. Sosyal mesafe, maske ve dezenfektan üçlüsü uygulanırsa, toplantıya katılanlara hem eğitim olur, hem de kaynaşma sağlanır.

Bir de bekçi kardeşlerimiz, turistlerin alış-veriş yaptığı çerezci dükkanlarının önünde sohbetli toplantıları yerine mahalle aralarındaki tarihi sokaklarda görev yapmaları yönünde, önerimiz var! Ciddiye alınırsa tabi..

Vatandaşın güvenini alamayan güvenlik kuvvetlerinin, asayişi sağlama çalışmaları görsellikten öteye gidemeyeceğini söylemeye gerek var mı bilmem?

Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş Şırnak Valisi iken, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu yönetimini Şırnak’ta misafir etmişti. Vatandaşla diyaloğunu, valilik ve kaymakamlıkların kapılarının vatandaşa nasıl açık tutulduğunu ve hizmetlerini gözlemlemiş ve yazmıştık.

Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş’ın vatandaş ve esnaf kaynaşması da en güzel örnektir.

İl Emniyet Müdürü’nden birkaç aydır randevu alamadığımız için, gözlemlerimizi buradan aktarıyoruz.

Mardin’de asayiş berkemal mı?

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..