USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü?

22-10-2018
Google News

             Suudi Kraliyet Ailesinin, Cemal Kaşıkçı Cinayetini nasıl organize ettiğini ve ABD destekli kıvırma ve pişkin açıklamaların arkasında yatan pazarlıkların boyutunu neredeyse duyarlı her insan biliyor.

            Suudi´den Türkiye´ye gelen özel ekibin hareketleri kameralara an bean yansımış, buna rağmen Kraliyet ailesi önce inkar ve suskunluğu tercih etmiş, sonra gayet pişkin bir tavırla ? Bir boğuşma-itişme esnasında Kaşıkçı ölmüş? açıklamasına, kargalar bile arka taraflarıyla güler. Peki açıklamayı mantıklı bulan ABD yönetimine ne demeli. Bazı basın kuruluşlarına servis edilen Cemal Kaşıkçı´nın, parçalanarak öldürüldüğü görüntüleri acaba ABD´nin elinde yok mu?

           Akıllı saat´e ve  dinlemeye takılan Suudi cinayet ekibini, kraliyet ailesi açığa alarak, görevlerinden uzaklaştırarak cinayetin dışında olduğuna kimseyi inandıramaz.

           Sızan fotoğraflar ve sağlam kaynaklardan sızan bilgiler, cinayetin korkunç boyutlarını ortaya koyuyor!

           Bir iddiaya göre, Cemal Kaşıkçı;´nın kafatası derisi canlı canlı yüzülmüş, ardından bazı organları kesilmiş, kolları kesilmiş, vücudu parçalanarak dışarıya  çıkarılmış!  Bir başka iddia, Kaşıkçı´nın vücut parçaları, bazı yerli, işbirlikçilerin desteği ile farklı yerlere gömülmüş.

          Bu iddiaların sorgulanması ve cinayetin arkasındaki tüm gelişme ve olguların ortaya çıkarılması, elbette ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticilerinin görevidir. Türkiye, üçüncü sınıf ülke istihbaratçılarının, ellerini kollarını sallayarak cinayet işleyebilecekleri bir ülke olmadığını göstermek adına, cinayetin tüm detaylarını dünya kamuoyu ile paylaşmalıdır.

        Kaşıkçı cinayetinin izlerini ortadan kaldırayım derken, net delilleri ortaya koyan Suudi cinayet timinin, bu cinayetini kraliyet ailesinden ve  Suudi kralından habersiz ve izinsiz yapmaları mantık ve düşünce sınırlarını aşıyor.

        Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan´ın yapacağı açıklamada, cinayetin nasıl yapıldığı detaylarına girecek mi bilmem.

        Birkaç gün sonra Cemal Kaşıkçı´nın yüzülen kafatası derisi, kesilen kolları ve organlarının fotoğrafları gazetelere yansırsa şaşırmayın.

        Yerel bir gazeteci olarak Kaşıkçı cinayetine duyarlılığımı merak edenlere; Cemal kaşıkçı bir gazeteci ve o gazeteci benim ülkemde öldürülüyor.

         Sizce bu yeterli bir sebep değil mi?

 

Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!