USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu?

26-07-2021
Google News

Ne günlere kaldık!

Devlet protokolünün yerlerde süründüğü,

Devlet büyüklerinin fütursuzca hakarete uğradığı günler.

Hatta Şehit ve Gazi Maskesi altında devlet büyüklerine hakaret etme cüretini gösteren.

Olmadı Bayrak Düşmanı yapan!

O da olmadı, siyasileri devreye sok, çağrı yap, o yöneticiyi koltuğundan kaldırt,

Saygı sınırlarını aşıp “ Sen Kimsin” deme cüretini göster!

Okuduğum bir Twitter  bu köşe yazısını kaleme almaya yönlendirdi.

Türkiye  Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı…

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı hedef aldı.

Koltuğunu fazla buldu.

"Sen Kendini ne sanıyorsun" demekte sakınca bulmadı.

Valinin temsiliyet alanlarını  görmezden geldi, önemsemede!

Valinin Cumhuriyetin Valisi olduğunu göz ardı ederek.

Valiye yapılan hakaretin, söylenen sözlerin devletin en tepesindekilere söylendiğini unutarak ya da idrak etmeyerek.

Valiyi adam olmamakla suçlayarak..

Veryansın yapıyor..

Vali Ay-Yıldızlı Bayrak düşmanıymış(!)

Vali Şehit ve Gazi Ailelerine kapılarını kapatmış mış (!)

Vali Mahmut Demirtaş  gördüğümüz kadarıyla Bayrağa karşı saygısı sonsuz.

Şehitlere ve gazilere minnettar ve saygılı.

Her fırsatta şehit ve gazi aileleriyle buluşan,

Her fırsatta eline bayrağı alıp dalgalandıran, gerektiği yerde öpüp başına koyan.

Vali Demirtaş, görev yaptığı her yerde, saygınlık bıraktı, eser bıraktı.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Vali Demirtaş’ın Bayrak Düşmanı, Şehit ve Gazi aileleri karşıtı olduğunu nereden biliyor.

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri  Vakfı, bu gücü nereden  ve kimden alıyor?

Devletin Valisini Bayrak Düşmanı gösterecek, "kendini ne sanıyorsun" diyecek gücü nereden alıyor.

Vakıfların görevi yöneticilere haddini bildirmek midir, hayır işleri yapmak mıdır?

Cumhuriyetin Savcılarını kim göreve davet edecek?

Yoksa “Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri  Vakfı” şemsiyesi altına sığınan bu beylerin söyledikleri,  devlet büyüklerini küçük düşüren hakaret boyutuna varan söylemleri yanlarında kar mı kalacak?

Valiyi HDP’li göstermek, bu ne cüret?

Vali Demirtaş’ı savunmak bana düşmez!

İhtiyacı da yok!

Devletin valisine, cumhuriyetin valisine karşı saygısızlığa tahammül edemedim.

Hiç kimse, hiçbir vakıf ve hiçbir dernek  Cumhuriyetin Valisine hakaret edemez, küçük düşürücü söz ve ithamlarda bulunamaz.

Varsa elinizde belge ve bilgi şikayet mercileri bellidir.

Sosyal Medya aracılığıyla hakaretler kişilerin yanına kar kalmamalı?

Hele hele hak etmeyenlere dönük yapılan hakaret sahipleri, mutlaka en kestirmeden kanun önünde hesap vermelidir.

Vali Demirtaş ile ilgili paylaşımın "Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı" yönetiminin bilgisi dışında yapılmış olabileceğini düşünüyorum.

 

Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!