USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Dolarım Yok Ki Satayım

04-12-2016
Google News

Türkiye ciddi bir ekonomik krizin eşiğinde! Bunu ben söylemiyorum, ekonomistler, maliyeciler, paraya yön verenler, paradan anlayanlar söylüyor.

        Başbakan ekonominin emin ellerde olduğunu söylüyor

        Cumhurbaşkanı  ?doları satın Türk Lirasına yatırın, bereketlidir? diyor.

        Milli duyguların harekete geçmesi gereken durumlarda, gerçekten milli çıkarların söz konusu olduğu dönemlerde, bu  milletin nelere katlanabileceğini tahmin etmek zor değildir.Yüzüğünü satıp ekmek alan, geçim teknesi ineğini satıp cepheye taşıyan ninelerin torunlarıyız. Gerekirse biz de aynı şeyleri hiç düşünmeden yapacağız.

          Kurtuluş savaşında kağnılarla cepheye yalın ayak cephane taşıyan, canlarını feda eden isimsiz kahramanların tarih sayfalarına altın harflerle yazılan destanlarını okuyoruz. Kimi öğrenci, kimi öğretmen..

        Çanakkale Destanını, kahramanlık hikayelerini okumakla birlikte, tanıklardan dinledik tüylerimiz ürperdi.

          Ve bu ülke bugünlere kolay gelmedi!

           Tam huzur bulmuşken, tam refaha doğru yol almışken, darbelerin, krizlerin ortasında kendimizi bulmamızın nedenlerini, dış güçleri günah keçisi göstererek aramamalıyız. Kendi içimizde, kendi icraatımızdaki sıkıntıları, aksaklıkları sorgulamalıyız.

           Ülkenin ekonomisi emin ellerde ise, neden sarsıntı geçiriyoruz. Ülkenin  ekonomisi güçlü ise iki yılda emeklimiz, esnafımız, memurumuz  neden yüzde elli yoksullaşıyor, fakirleşiyor?

           Bunun cevabını verecek ekonomist veya maliyeci var mı?

           Mesela ekonomi bakanı, maliye bakanı bu konuda hemfikir mi?

           Gerçekten ülkenin ekonomisi emin ellerde mi? Ya da güçlü müdür?

          2008´de birinci dereceden emekli olan  bir memur Bin 200 dolara tekabül eden maaş alıyordu.

           Bugün aynı memur, 550-600 dolara tekabül eden bir aylık maaş alıyor.

           Yani alım gücü düştü, yani fakirleşti, yanı yoksullaştı durduk yerde..

           FETÖ, PKK, Dış güçlerin etkisi yok demek yanlış olur.

           Yönetimin, hükümetin, iktidarın tüm olumsuzlukları bertaraf edip ülke ekonomisini düze çıkarma, milletin refah düzeyini yükseltme görevi yok mu? Elbette var. Vatandaş olarak bize düşen görevleri yerine getirme noktasında mazeretimiz olmayacağı gibi, ülkeyi yönetenlerin de kötü gidişata mazeretleri olmamalı! Ne dersiniz?

           Doları olup satanları kutluyorum.

            Dolar şov yapanları da lanetliyorum

            Benim dolarım yok ki satayım diyenlere saygı duymak lazım.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..