USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI

23-01-2020
Google News

Yıllar önce Bülent Ecevit vefat etti.

Rahşan Ecevit, birlikte yola çıktığı yol arkadaşının mal varlığına kondu (!)

Renault marka otomobil.

Sonra Rahşan Hanım DSP´nin başına geçti,

Rahmetli Bülent Ecevit ile düşündükleri, inandıkları siyasi çizgiden şaşmadan, siyaset arenasında tutunmaya çalıştı.

Belki hedeflerini tutturamadı, belki partisini istediği yere taşıyamadı.

Ama inandığı, öğrendiği siyasi duruşundan taviz vermedi.

Dik durdu.

Partisinin  oylarını attırmak için, meydanlarda yalan söylemedi, yapamayacağı şeylerin sözünü vermedi,  vaatlerde bulunmadı.

Yalakalara, yağdanlıkçılara prim vermedi.

Nabza göre şerbet vermedi,

Ahlaki değerleri benimseyen, kucaklayıcı, halkçı bir politik çizgiden taviz vermedi.

Bülent Ecevit´in, yani Karaoğlan´ın, siyasetteki ahlaki değerlerine sahip çıktı.

Hiçbir zaman paranın, malın, mülkün peşinde olmadı

?Ne ezilen ne ezen,  adil hakça bir düzen? sloganı ile yaşamını sürdürdü.

Bazen sade yaşamı ile gündeme geldi, bazen sessizliği ile baş başa kaldı.

Birlikte parti kuruluşunu yaptıkları yol arkadaşları, günlerce tost, zeytin ekmekle beslendiklerini anlatınca inanmak istemeyenler oldu.

Barış için, özgürlük için, demokrasinin tesisi için feda edilen bir ömür

Ecevit´lerin beyaz güvercin sevdası, zeytin dalı felsefesi.

Ülke ekonomisinin en sıkıntılı olduğu dönemde, Kıbrıs´a çıkarma yapacak kadar cesur bir lider.

Vefat ederken bir otomobili eşine miras bırakacak kadar vatansever bir lider.

Ve bu lider ile ömrünü paylaşmış, kimi aman şiirlerle, kimi zaman havaya barış güvercinlerini eşi ile birlikte uçuran bir kadın.

Rahşan Ecevit!

Vefat etti. Sade bir tören ile Bülent´ine kavuştu.

Merak ediyorum!

Rahşan Ecevit´in malvarlığı, yani bıraktığı miras nedir

Bilen varsa açıklasın lütfen

Belki başkalarına da örnek teşkil eder.

Ecevit´leri rahmetle anıyorum.

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..