USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Hop Geçidi Eziyeti!..

01-10-2017
Google News

           Mevcut iktidarın ulaşım alanındaki başarılarını eleştirmenin altında kötü niyet arayanlardan biriyim. Keşke ulaşımda yakalanan başarı, her alanda yakalanabilseydi.

           Gelgelelim ilimizin, kentimizin ulaşım sorununa! 

            Kimine göre 8 kimine göre 7 yıl önce Hop Geçidinde başlatılan yol genişletme ve iyileştirme çalışmaları. Mardin-Ömerli-Midyat-Batman ve Habur  bağlantılarının anayolu. Çalışmalar yap-boz mantığı ile sürdürülüyor.

            Yılan hikayesine dönen Mardin-Midyat Karayolunun Hop Geçidi bölümü var ki, evlere şenlik.

            Müteahhit firma, Hop Geçidindeki Tepeyi indirmiş, taşı, toprağı bir yerden bir yere savurup duruyor. 7-8 yılda henüz belirginleşemeyen yoldan geçen aracın, ertesi gün servise götürülmesi gerekir. Yol üzerinde serpilmiş koca taş parçaları, çukurlar, toz ve toprak yığınlarının birinden kaçınca öbürüne girmek zorunda kalıyor sürücüler.

               Hop Geçidinden geçen araçlarda meydan gelen hasar, 3 kilometrelik yol yapım maliyetinin kat kat üstündedir diyebilirim.

              Milletvekillerimiz, o yoldan geçmiyor mu?

              Geçiyorlarsa, müteahhit firmaya,  ?Kardeşim sen iktidarımızın hizmetini, eziyete dönüştürüyorsun. Buna hakkın yok?   neden demiyorlar? Hatta yerelde siyaset yapan ve güçlü görüntü veren aktörler neden ses çıkarmıyor? İç çekişmelerden ve kavgalardan sıra gelmiyor ki bu tür işlere?

              Firma sanki, çukurları bilerek  açık bırakıyor, sanki arabaların alt kısmına zarar verecek büyüklükteki taşları bilerek yola serpiyor, yoldan geçen araçların toz- duman içinde kalmalarından sanki haz duyuyor! Araçlardan çıkan  takır-tukur seslerinden sanki zevk alıyor.

               Her hizmetin bir bedeli var demeyin sakın! Vatandaş 7-8 yıldır sabredip bu bedeli, ödediği vergilerle maddi, gösterdiği sabır ve hoşgörü ile manevi olarak ödüyor.

              Ey Firma! Yola serpilen taşları toplayamaz mısınız?

              Açtığınız çukurları toprak dolduramaz mısınız?

              Ve ufak bir sulama tankeri yolu sulayamaz mısınız?

              Hizmetin, eziyete dönüştüğünün en güzel örneğidir Hop Geçidi.

              İstanbul´da yapılan 3. Köprü, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren deniz altı tünel, Nurdağı´nı bertaraf eden tüneller bu kadar uzun sürmedi.

              Bir kamyon, bir kırıcı ile bu işler yürümez. Canları istediği zaman çalışmalara ara veriyor. Kimin umurunda.

             Nasılsa siz ne yapmaya çalışıyorsunuz diyen yok!

             Hem 7 yıl daha devam etse fena mı olur. Her yıl fiyat farkı, malzeme farkı gelsin artış.             Beyler, devletin kaynaklarına yazık! Vatandaşın ödediği vergilerle, vatandaşa dünyayı dar etmeye, eziyet etmeye hakkınız yok.

             Bu yolu bitirin artık!

             Hizmeti eziyete çevirdiniz!

             Mardin Valisi Sayın Mustafa Yaman, farklı alanlarda olduğu gibi OHAL yasasından yararlanarak bu duruma el atamaz mısınız? Umutlar sizde..

            Hop Geçidi eziyeti bitsin artık?

            

 

 

             

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..