USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Kirlenen Siyaset mi?

31-10-2018
Google News

Mardin´de siyasi parti teşkilatları bir acayip!

Ya ne yaptığını bilmiyorlar, ya da bindiği dalı kesmeye çalışıyorlar.

Durulmayan, duruldu dendiği yerde çatlak sesler çıkaran bir teşkilat.

Teşkilat derken, Ak Parti İl Teşkilatından söz ediyorum.

Teşkilat içi kazan gibi kaynıyor.

Yeni değişiklikler, taze kan denildi ama nafile. Kimsenin kimseyi dinlediği yok. İlçe, İl´den kopuk gibi. Birlik görüntüsünden uzak.

Kurumlar üzerinde kurulmak istenen tahakkümiyet. Kamu çalışanlarının ve yöneticilerin, çalışmalarının önü kesilmeye çalışılıyor.

Beni tanıyor musun ? Ben kimim biliyor musun? Ben başkası değilim! türünden efeliklerle kamu görevlileri bezdiriliyor.

Keşke bu efelenmeler, bu kibir, ve cahil cesareti, memleketin faydası koordinatlarında kalsa. Keşke kişisel menfaatler ön planda tutulmadan siyasi baskı teşebbüsünde bulunulsa. Aksaklıklar, eksiklikler, kovalansa!

Ama nerde böyle siyasi ahlak sahipleri?

Yerel seçimler arifesinde, çekişmelerin duracak gibi görünmemesi, Ak Partiye düşünüldüğünden çok zarar verecektir. Bu kısır çekişmeler ve çıkar kavgaları hizmetlerin  de önünü kesiyor düşüncesindeyim.

Yöneticilerin atamaları ile tayinleri ile Ankara´larda geçirilen zaman ve harcanan efor, 8 yıldır devam eden Mardin-Midyat yolunun yapılması için harcansaydı. Keşke 2.Organize Sanayi Bölgesinin daha erken hizmete açılması, Mardin Kalesinin turizme açılması için çaba harcansaydı. Daha çok köy yolunun asfaltlanması için mücadele edilseydi. Un Sanayicilerinin, Organize Sanayi Bölgesindeki Sanayicilerin sorunları ile uğraşılsaydı. Buğdayları ellerinde patlayan çiftçilerin sorunları dile getirilseydi.

Kısır çekişmeleri milletvekilleri de destekliyor görüntüsü hakim.

Bürokratların atamalarına, tayinlerine endekslenen bir politik hizmet olabilir mi hiç?

Olması gereken bürokratların önünü açmak, hizmet imkanlarını genişletmek  ve gerektiği yerde hesap soracak  erkleri devreye sokmak olmalıdır siyasetçilerin işi.

Ben hep söylerim, Meclise gönderdiğimiz vekillerin varlığı ile yokluğu arasında bir fark yok.

 Varsa yoksa Vali ile uğraş, kaymakam ile uğraş! Vali Mardin´den gitmeyene kadar, şehre gelmeyeceğini söyleyecek kadar küçül.

        Onların yaptığını, il müftüsü de yapıyor. Milletvekilliği, belli kişilerin taziyelerine gelmekle sınırlı değildir. Esnaf ziyaretleri, kurum ziyareteler, eksiklikler, aksaklıkların takibi hak getire. Arada bir kırmızı plaka ile şehirde hava atmaktan öte bir faaliyet görmedim. Gören varsa söylesin yazalım.                       Meclis kürsüsünden şimdiye kadar Mardin ile ilgili iki kelime söyleyen bir vekil gören oldu mu? Orhan Miroğlu, yanlış ya da doğru  bölgesel sorunlara değiniyor hakkını yememek lazım.

      Bölgesel bir medya temsilcisi olarak seçimden sonra, milletvekillerinin yüzünü göremedim. Mardinli hemşerilerim gördü mü bilmem.  Peki yerel seçimler için  hangi yüzle oy istemeye gelecekler onu merak ediyorum.

     Bize ulaşan bilgi ve belgeleri zaman içinde elbette okuyucularımızla paylaşacağız. Konut rantları ve saire gibi.

     Tabanına  ihanet edenler, yükseldikleri yerden, er yada geç yere çakılacakladır.

     Ne dersiniz?

      

  

     

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..