USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardin´de Basketbol Şöleni?

24-02-2018
Google News

Mardin önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor!

   Benim çok önemsediğim.

   Yatırımlar, hizmetler, devletin, belediyelerin, valiliklerin velhasıl, kurumların zorunlu görevleri arasındadır.

    Sosyal ve kültürel aktiviteler, insanı yaşama bağlayan etkinlikler, gençleri her türlü kötülükten koruyan ve kollayan sportif hizmetler farkındalık yaratıyor.

   Mardin´de kayyum yönetimi ile birlikte, bu sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetlerini daha çok görmeye, tanık olmaya başladık.

   Biri bana, bir yıl önce Mardin´de buz pateni sporu yapılacak deseydi, tepki göstermesem de dudak bükük içimden bu kafayı yedi derdim.

   Ya da biri, PTT Kadınlar Türkiye Basketbol Turnuvası Mardin´de yapılacak deseydi, yine içimden hadi ya! derdim.

   Ve bugün Mardin´de çocukların, gençlerin hatta bizim yaşımızda olan, yarım yüzyılı devirmişlerin buz pateni yapıyor olması, tarihi şehrin zenginliğine, kültürel değerlerine zenginlik katmıyor mu siz ce?

    Ve bugün PTT Kadınlar Türkiye Basketbol Turnuvasının Mardin´de yapılması, şehrin ruhunu okşamıyor mu? Mardin´in farklılığını, dillerin, dinlerin, çoklu etnik yapının hoşgörünün, insani değer yüksekliğine artı  değer katmıyor mu?

     İl dışından Gazeteci, bürokrat dostlarımız arıyor. Mardin´de bu etkinlikleri nasıl yapıyorsunuz? Kentimizde, şehrimizde biz de yapabilir miyiz diye soruyorlar?

     Gururlanıyoruz, mutlu oluyoruz, içimiz içimize sığmıyor!

     Kısa sürede Artuklu Kapalı Spor Salonunun modernize edilmesi, kolay olmamıştır sanırım.

     Bir yoğun emek, alın teri ve sınırsız bir mesai harcandığı her halinden belli.

    Spor salonunun kısa sürede bu hale dönüştürüleceğine kimse inanmazdı.

    Her tarafı kırık, dökük bir salonun kısa bir sürede uluslararası bir salon formatına dönüştürülmesinde emeği geçenleri alkışlıyorum.

     PTT Kadınlar Türkiye Basketbol Turnuvasının Mardin´de yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

     Artuklu Kapalı Spor Salonu tıklım tıklım.

      Coşku tavan, heyecan dorukta!

     Bize, gençlerimize, çocuklarımıza bu coşkuyu yaşatanlara teşekkür ediyorum

     Buz pateni düşüncesini, Kadınlar Türkiye Basketbol Turnuvasını; hayalden gerçeğe dönüştürenlere teşekkür ediyorum.

      Ne asfalt yollar, ne doğalgaz ne de battı çıktı beni kadar heyecanlandırmadı.

      Marka şehir olmanın önünü açan, bu tür sosyal etkinlikler ve yaşamı renklendiren aktivitelerdir.

      Mardin´in marka değerini gündemde tutan ve arttıranlara selam olsun.

         

           Teşekkürler Sayın Vali?

           Teşekkürler Hidayet Türkoğlu

           Teşekkürler PTT Genel Müdürlüğü..

          Vali Mustafa Yaman, bu işi gerçekten iyi biliyor!

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?! Mardin´in Efsane Valisi.. Artuklu Üniversitesi Kampüsü? Ak Parti ve Fabrika Ayarları..