USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin!

29-06-2021
Google News
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş müjdeli bir haber verdi.
Şimdiye kadar birkaç kez yazdığım ve olmasını istediğim, sağlık alanında hayati önem taşıyan bir konu.
Tıp Fakültesinden önce kurulması gereken!
Tıp Fakültesinin temelinin sağlam atılmasını sağlayacak olan..
Evet Mardin’de Eğitim ve Araştırma Hastanesi müjdesi!
Mevcut Devlet hastanesi, yanında yapımı devam eden hastane ile birleştirilerek, Eğitim ve Araştırma Hastanesine dönüştürülecek.
Şehir hastanesinden ziyade, eğitim ve araştırma hastanesi olmalı.
Bunu yakinen tanıdığım Tıp Profesörleri, doktorlar, bilim insanları söylüyor. 
Eğitim ve araştırma hastanesi olmadan, kurulacak tıp fakültesinin bir tabela fakültesinden öteye geçmeyeceğini, geçemeyeceğini ifade ediyorlar.
Tıp Fakültelerinin olmazsa olmazlarıdır, eğitim ve araştırma hastaneleri.
Vali Demirtaş hizmetlerinin satır aralarında bu müjdeli haberi verdi.
Mardin Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulan tıp fakültesinin temeli, Eğitim ve Araştırma Hastanesi müjdesi ile erken atılmış oldu.
Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi şimdi sağlam temeller üzerine oturtuldu.
Temmuz ayının ilk haftasında Artuklu Üniversitesi Kampüsünde, Tıp Fakültesinin inşaatının yapımını taahhüt eden hayırsever iş adamı ile üniversite yönetimi arasında protokol imzalanacak.
İmza töreninden önce, Eğitim ve Araştırma Hastanesi müjdesi çok anlamlı oldu.
Bundan sonra ki iş Mardin Sevdalısı tıp alanında çalışan bilim İnsanlarımıza düşüyor.
Türkiye’nin çeşitli Tıp Fakültelerinde ve önemli hastanelerde adından söz ettirme başarısını gösteren, Mardinli bilim İnsanlarımız var.
Mardin’de kurulacak, Eğitim ve Araştırma Hastanesine  ve  200 yataklı Tıp Fakültesine şimdiden gönül bağlarını kurmaları, memleketlerine karşı  olan  vefa borçlarını ödeyecek imkanını yakaladıklarını düşünüyorum.
Ben habere çok sevindim.
Eğitim ve Araştırma Hastanesi kurulmasına vesile olanlara selam olsun.
Mardin’e hayırlı olsun!

 

 

 

 

Mehmet ÇELİK
Mehmet ÇELİK
Dünya Barış Günü! Mardin İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut! Teknolojinin Sultanı, Nalan Kurt Devletin Valisi Bayrak Düşmanı Olur Mu? Gazeteciler ve Basın Bayramı Ya da Dayanışma Günü Mezopotamya Ödülleri! Mardin’de Tıp Fakültesine Zemin! Vali Demirtaş, bir ilki gerçekleştirdi Ormanları Taş Ocakları, Denizleri Salyalar Sardı Ankara’da Dostlar Buluşması! Mardinspor Nihayet! Melankolik Takılımlar! Dara'ya Sahip Çıkma Zamanı Balans Ayarından Etkilendik Mi? Süleyman Bölünmez ve Mardin! Dr. Zeynel Abidin Erdem Mardin ve UNESCO Mardin Büyükşehir Belediyesi Yatırıma Yöneldi 1 Mayıs İşçi Bayramı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve Hizmet Hasankeyf Büyüsünü koruyor mu? Savur’da Sit Alanı Ve Doğa Tahribinde Kafama takılan sorular! Savur'daki Tarih ve Doğa Katliamına Kim Dur Diyecek Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin! Mardin’de Neler Oluyor! Vali Demirtaş “Biraz Sabır “ istedi Abi Niye Yazmadın? Asayiş Berkemal mı? Belediye Başkanı Dediğin KHK Mağdurları! Bir Vali'nin zor anları Araştırma hastanesi olsaydı! Vali Demirtaş'ın ismi Marina'ya verildi Vali Demirtaş Hizmet Adamı Mardinspor Nereye Gidiyor? Kayyım uygulaması yara mı aldı? 24 Temmuz Basın Bayramı Mardin Büyükşehir'de Kazanları kim kaynatıyor? Gevşeme Koronavirüs'e tavan yaptırdı Bakan Soylu Mardin'e Talimat için mi geldi? Mardin Büyükşehir'de Neler Oluyor? Şehirler ve Kentler! Vali'nin Ardından Bitmeyen Yol! DİKA´da Neler Oluyor? Dünya Basın Özgürlüğü Günü Koronavirüs´ün faydaları UYAN TÜRKİYEM..!!! Hoş geldin Şahr-i Ramazan! Sosyal Mesafeye Yumruk! Su zammı Geri Çekilsin! SOSYAL MESAFE! Günaydın Canlar! Bu Kavga Niye? Koronavirüs ve sorumluluklarımız İnsanda gurur olmalı ECEVİT´LERİN MAL VARLIĞI Yeni Yıl mı? Boş Ver! Mardin ve Tanıtım Günleri Milletvekillerine Çakar! Topuklu Efe! Hentbol Denilince Akla Gelen İlçe Araç Yılmaz Altındağ ve DİKA Rektör Özcoşar ve Üniversite Batman´da iki gün! Mardin Susuzluğu Hak Etmiyor Seçimi Kim Kazandı Mardin ve Cumhuriyet Kazanımları Mardin ve Turizm En Pahalı Havaalanı Mardin´de Mardin Lisesine Ne Oldu? Sabahattin Ali ve Aldırma Gönül Aldırma! Hercai dizisi ve gerçekler Hentbol Camiası Ne Der? İki Harika Merkez Mardin´de Hentbol! Pota´nın Başakları Coşturdu. Mahalle Bakkallarına Yazık! Sporun Gücü Gazeteciler günü mü? Bayramı mı? Yeni Yıla Merhaba! Teşekkürler MBB Spor! Mardin´de Uçak Biletleri Neden Pahalı Yönetici ve Sosyal Dokunuş Artuklu Üniversitesi Ve Rektör Ağırakça Ordu´nun Dereleri, aksa yukarı aksa! Hasankeyf´in Leylekleri! Kirlenen Siyaset mi? Cemal Kaşıkçı Nasıl Öldürüldü? 24 Temmuz Basın Dayanışma Günü Bölünmez´in Açıklamasını Samimi Bulmadım. Taşın Filozofu Yusuf Kıdır Ustaya, Vefa Borcumuz var. Aşiretler devre dışı mı? Kurumlar ve Makamlar... Hasankeyf Üzgün? Kadın Olmak! Mardin´de Basketbol Şöleni? Yüreğimiz Trabzon´da Kaldı. Yaşanmışlıklar!.. Mardin´in ?Kadın Kahramanı?!